17:54, 07 Травня 2024

Євродепутати закликали призупинити статус Грузії як кандидата в ЄС

Понад 30 депутатів Європарламенту закликали високого представника ЄС Жозепа Борреля призупинити статус кандидата на вступ до Євросоюзу для Грузії.

Про це повідомляє «Эхо Кавказа», передає «Укрінформ».

На думку депутатів Європарламенту, спроби змусити замовкнути мирних демонстрантів і застосування сили в процесі ухвалення російського аналога закону про «іноагентів», ініційованого правлячою партією «Грузинська мрія», вийшли за рамки дозволеного.

«Така поведінка ще більше посилила напруженість і поляризацію в грузинській політиці та суспільстві», – наголошують євродепутати.

Європарламентарі вказують, що ці дії суперечать дев’яти крокам Єврокомісії і що це більше не можна ігнорувати.

«Закликаємо вас зайняти тверду позицію і вжити відповідних заходів, які послужать чітким сигналом уряду Грузії. Поведінка уряду Грузії та правлячої партії «Грузинська мрія» суперечить зобов’язанням країни-кандидата в ЄС. Відповідно, статус кандидата для Грузії має бути призупинено без її подальшого прогресу на шляху вступу», – йдеться у повідомленні.

По-друге, на думку євродепутатів, потрібно переглянути фінансування Європейським союзом державного бюджету та урядових програм Грузії.

По-третє, проміжну оцінку прогресу Грузії у виконанні дев’яти кроків, викладених у рекомендації Єврокомісії від 8 листопада 2023 року, мають провести без зволікань, ідеться в документі.

Депутати Європарламенту заявляють, що вони невпинно працювали, щоб підтримати грузинський народ і його прагнення до ЄС, і продовжують це робити, але демократичні критерії для всіх країн-кандидатів однакові, і їх потрібно дотримуватися.

Авторами заяви є Раса Юкнявічене, Андрюс Кубілюс, Міріам Лексман і ще 28 депутатів Європарламенту.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: