20:03, 13 Жовтня 2022

ЄС збільшить військову допомогу Україні до понад три мільярди євро

Європейський Союз хоче шукати дипломатичне рішення для російської війни проти України, але буде рішуче відповідати на будь-які спроби росії щодо подальшої ескалації та збільшить пряму військову допомогу для Збройних сил України до суми, що перевищує 3 млрд євро.

Про це 13 жовтня у Брюсселі, перед участю у зустрічі міністрів оборони НАТО у штаб-квартирі Альянсу, заявив високий представник ЄС Жозеп Боррель, повідомляє кореспондент «Укрінформу».

«Я проінформую країни-члени НАТО, що ми маємо намір ухвалити, сподіваюся, наступного понеділка в Люксембурзі, новий транш нашої військової підтримки для українських Збройних сил. Ця сума сягне більше 3 млрд євро за рахунок ресурсів Європейського фонду миру. Я також проінформую їх про заснування військової тренувальної місії для підтримки української армії», – сказав Боррель.

Він наголосив, що в той час, як росія продовжує провокаційні дії для підвищення ескалації цієї війни, ЄС залишається твердим у тому, щоб продовжувати допомогу для України стільки, скільки це буде необхідним, та в обсягах, які будуть необхідними.

«В цей момент, коли путін підвищує ескалацію, ми маємо залишатися рішучими у наданні підтримки для України настільки, скільки є необхідним, і так довго, як це буде необхідним. Ми будемо продовжувати надавати військову підтримку з метою припинити будь-які російські атаки, будь-які дії з ескалації війни. Ми хочемо знайти дипломатичні рішення для цієї війни якомога швидше, але ми будемо відповідати збільшенням військової допомоги для України, щоб упередити будь-яку ескалацію з боку росії», – наголосив Боррель.

Як повідомлялося, 12-13 жовтня у Брюсселі відбувається засідання Північноатлантичної ради на рівні міністрів оборони. Вчора відбулася зустріч Контактної групи по Україні під егідою США (Рамштайн) за участю міністра оборони Олексія Резнікова.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: