20:20, 24 Травня 2024

ЄС вимагає від росії припинити провокації на кордоні з Естонією

Європейський Союз назвав неприйнятними дії росії, яка зняла естонські світлові буї, що позначали кордон між Естонією і рф на річці Нарва, та звернувся до кремля із вимогою припинити цю провокаційну діяльність, й негайно повернути світлові буї на їх законне місце.

Як повідомляє «Укрінформ», про це йдеться у заяві високого представника ЄС Жозепа Борреля, що оприлюднена сьогодні на сайті Європейської служби зовнішніх дій.

«У четвер рано вранці російські прикордонники в односторонньому порядку зняли світлові буї, встановлені Естонією на річці Нарва для демаркації кордону з росією. Європейський Союз проводить уважний моніторинг цієї ситуації від самого початку, у співробітництві та солідарності з Естонією та іншими країнами-членами», – йдеться у документі.

Як зазначається у повідомленні, цей інцидент на кордоні є частиною ширшої тенденції у провокаційній поведінці та гібридних діях росії, у тому числі, на її морських та сухопутних кордонах у регіоні Балтійського моря.

«Такі дії є неприйнятними. Європейський Союз очікує пояснень від росії щодо усунення цих буїв, та їх негайного повернення», – йдеться у заяві високого представника ЄС.

Як повідомлялося, в ніч проти 23 травня російські прикордонники вкрали понад 20 буїв, встановлених в естонських водах прикордонною охороною Естонії.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: