08:51, 17 Жовтня 2019

ЄС відрядив до Лівану літаки для боротьби з лісовими пожежами

Євросоюз активував механізм цивільного захисту ЄС, аби допомогти Лівану в боротьбі з лісовими пожежами, які охопили вже понад 100 ділянок на території цієї країни.

Про це повідомляє “Укрінформ” із посиланням на сайт Єврокомісії.

«Задля негайного реагування ЄС мобілізував шість протипожежних літаків – по два від Італії, Греції та Кіпру… Євросоюз також активував Надзвичайний координаційний центр, що діє цілодобово, залучив потужності системи “Copernicus” для супутникового картографування небезпечних зон і моніторингу ситуації. Для координації дії до Лівану відряджається офіцер зв’язку ЄС», — йдеться у повідомленні.

Як повідомляв “Укрінформ”, в поточному році Євросоюз започаткував систему реагування на надзвичайні події та боротьби з наслідками ударів стихії. Спроможності системи “RescEU” включають протипожежні літаки та гелікоптери, котрі можуть застосовуватися як на території ЄС, так і за його межами.

Ситуація в Лівані – це вже другий випадок, коли ця надзвичайна система приводиться у дію. Вперше можливості “RescEU” були використані в серпні для гасіння лісових пожеж у Греції.

Як повідомлялося, у Лівані за останні два дні спалахнуло понад 100 лісових пожеж.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: