08:44, 31 Січня 2022

ЄС має план у разі припинення постачань газу з Росії

ЄС готовий до роботи із США, Азербайджаном та Катаром у питаннях купівлі газу у разі припинення його поставки з Росії.

Як передає “Укрінформ”, про це у своєму блозі заявив голова європейської дипломатії ЄС Жозеп Боррель.

«Ми маємо бути готовими на випадок, якщо дипломатія зазнає невдачі, і ми розглядаємо всі варіанти. Це включає підвищення нашої стійкості, у тому числі шляхом роботи з такими партнерами, як США, Катар і Азербайджан, з питання постачання газу у випадку, якщо Росія вирішить скоротити або зупинити постачання», — підкреслив він.

Боррель також заявив, що в рамках роботи ЄС зі стримування РФ вони просунулися в підготовці високоефективних заходів у відповідь, які «завдадуть серйозної шкоди російській економіці та фінансовій системі».

За його словами, також розглядаються заходи експортного контролю, які б мали більш довгостроковий ефект, оскільки відмовляють Росії в товарах, необхідних їй для реалізації стратегічних амбіцій.

Як повідомлялося, Росія продовжує накопичувати військові підрозділи на тимчасово окупованих територіях України та біля кордонів. Ці військові приготування Кремль намагається використовувати для прямого шантажу США та НАТО, яким висуває ультиматум з вимогою гарантувати нерозповсюдження НАТО на схід та відмову країн Північноатлантичного союзу від своєї політики безпеки. У разі відмови Заходу взяти до уваги такі російські «пропозиції», кремлівська влада публічно загрожує застосувати заходи «військового та військово-технічного характеру».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: