14:41, 19 Січня 2021

Єднання з Богом та крижана купіль у Стиру: як лучани відзначили Водохреще. ФОТОРЕПОРТАЖ

Єдність з Богом та світом, освячення води та пірнання в морозну річку: лучани відзначили Хрещення Господнє.

Зранку 19 січня у Свято-Троїцькому кафедральному соборі у Луцьку відбулася літургія, під час якої тисячі лучан приходили до соборного майдану, аби отримати свячену воду.

Вітаючи вірян з днем пам’яті Хрещення Господнього у Йордані, митрополит Михаїл зауважив, що це особливий день, від якого очікують не лише звістки, а й змін. Іоанн Предтеча хрестив людей водою покаяння, водою змін. Сутність була не у цій воді, а у зміні думок, життєвого настрою народу.

Владика закликав лучан дбати про навколишнє середовище, адже це оселя, яку для нас створив Господь, і за зневагу до якої карає катаклізмами. Також він наголошував, що варто дбати про власні домівки, не заздрити сусідам та бути щасливими. Він розповів, що богоподібність – це постійне щоденне прагнення людини поєднатися з Богом, яке закладене в нас.

«Якщо ми шкодимо тому, що навколо нас є, ми шкодимо божому творінню», – пояснив митрополит.

Після завершення літургії, віряни на чолі з митрополитом, співаючи колядок, вирушили хресною ходою через проспект Волі та центральний парк до Стиру, де відбулося велике освячення води. Після освячення охочі занурювалися у крижану річкову купіль на обох берегах Стиру.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: