10:10, 06 Січня 2023

Є висока ймовірність підриву православних храмів Донецька на Різдво

Декілька православних храмів Донецька та інших населених пунктів на окупованих територіях можуть бути заміновані та підірвані під час святкової ранкової служби 7 січня.

Про це повідомляє у «Телеграм» міжнародна волонтерська спільнота «InformNapalm».

“За даними двох HUMINT-джерел InformNapalm, наближених до бойовиків “днр”, є висока вірогідність, що декілька православних храмів Донецька та інших населених пунктів на окупованих рашистами територіях можуть бути заміновані та підірвані в час святкової ранкової служби 7 січня, щоб зняти пропагандистські сюжети для внутрішньої російської аудиторії й таким чином ініціювати інформаційний привід для нової хвилі мобілізації”, – йдеться у повідомленні.

Як зазначається, вказана інформація була отримана 4 та 5 січня, але “ми намагались зібрати додаткові дані. Вважаємо, що публічна заява путіна щодо намірів оголосити “режим припинення вогню”, яка з’явилась у другій половині дня, може бути непрямим свідченням інформаційної підготовки до вказаного терористичного акту в дусі вже звичних для рф операцій “під чужим прапором”.

ЗМІ посилається на джерело, що вказує на імовірність того, що на місцях підриву храмів в сюжетах для пропаганди росіяни планують зняти уламки HIMARS, привезені з інших місць вибухів.

“У нас залишається дуже мало часу, щоб зібрати додаткові свідчення, тому ми оприлюднюємо ці неповні дані з надією, що задум рашистів буде зірваний внаслідок розголосу. Наразі ми не маємо даних про конкретні місця замінування, тому закликаємо всіх мирних мешканців окупованих територій утриматись від відвідування храмів, щоб не стати жертвою російської кривавої провокації. Святкуйте Різдво вдома з рідними і оминайте місця скупчення людей”, – застерігає волонтерська спільнота.

Раніше російські пропагандистські медіа поширили інформацію, що президент країни-терориста рф володимир путін нібито доручив ввести з 12:00 6 січня до 24:00 7 січня “режим припинення вогню” по всій лінії бойового зіткнення сторін в Україні.

Зі свого боку радник керівника Офісу Президента України Михайло Подоляк заявив, що для росії “тимчасове перемир’я” можливе після виходу з тимчасово захоплених територій, адже Україна не атакує чужі землі й не вбиває цивільних, а знищує тільки загарбників.

Секретар Ради національної безпеки та оборони Олексій Данілов назвав заклик росії припинити вогонь та встановити перемир’я на Різдво брехнею та лицемірством.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: