21:01, 27 листопада 2021

«Є питання, що досі залишаються без відповідей»: Зеленський – про Голодомор

Сучасне покоління ніколи не забуде українців, які загинули під час Голодомору.

Про це Президент Володимир Зеленський сказав на заході з ушанування пам’яті жертв голодоморів, повідомляє кореспондент «Укрінформу».

«Ми ніколи й нізащо не забудемо наших предків, які загинули у 1921, 1922, 1923, у 1946 і 1947 і у найстрашніші, влаштовані тоталітарним сталінським режимом 1932-1933 роки – роки Голодомору і геноциду», – заявив глава держави.

Він підкреслив, що четверта субота листопада для багатьох із нас насправді перша – «за глибиною болю та гніву водночас, за полярністю того, що ми проживаємо ми у цей день: від почуття втрати до втрати будь-яких почуттів».

«У цей день ми сповнені емоціями та спустошені водночас. Ми запалюємо свічку, відчуваємо та відчуваємо мороз по шкірі», – сказав Президент.

За його словами, у цей день люди плачуть так тихо, що стає так чутно навіть через мовчання. Українці вшановують мільйони своїх загиблих пращурів та моляться за їхні душі.

«Це люди, що залишилися без крихти хліба. Батьки, що залишилися без своїх діточок. Діти, що залишилися без батьків. Покоління, що залишилося без надії. Та є питання, що досі залишаються без відповідей», – сказав Президент.

Глава держави зазначив, що ми досі не знаємо точну кількість українців, які загинули від голоду, і так само неясно, чи зможемо ми колись встановити ці дані.

«Якої правди досі не знаємо? Чи зможемо ми колись про неї дізнатися? Як могла влада тоді з усім цим жити і роками, десятиріччями приховувати усі ці злочини? Чи зможемо ми колись про них забути? Відповіді на ці питання ми знаємо – ні. Ні, ми ніколи та нізащо не забудемо», – наголосив Зеленський.

Президент із дружиною Оленою Зеленською взяли участь у заході з ушанування пам’яті жертв голодоморів. Президентське подружжя відвідало Національний музей «Меморіал пам’яті жертв голодоморів в Україні» — меморіальний комплекс у парку вічної Слави. Вони поклали квіти до пам’ятника – бронзової статуї дівчинки, притискає до грудей 5 колосків пшениці.

Подружжя Зеленських також узяло участь у загальнонаціональній акції «Запали свічку».

На заходах були присутні Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук, Прем’єр-міністр Денис Шмигаль, керівник Офісу Президента Андрій Єрмак, а також багато громадян, в тому числі із дітьми.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: