08:44, 24 Червня 2021

Японія перезапустила 44-річний ядерний реактор

В Японії здійснили перезапуск 44-річного реактора АЕС «Міхама», розташованої у префектурі Фукуї на узбережжі Японського моря.

Про це повідомляє “Укрінформ” із посиланням на “NHK”.

О 10 годині ранку в середу за місцевим часом реактор № 3 цієї АЕС був запущений знову. Вперше він був введений в експлуатацію 44 роки тому.

Офіційні особи оператора АЕС — електроенергетичної компанії Кансай Денрьоку — в середу приступили до операцій в центральному диспетчерському пункті та почали витягати регулюючі стрижні з активної зони реактора.

Після атомної аварії 2011 року експлуатація реакторів була в принципі обмежена терміном у 40 років.

Останні десять років реактор АЕС «Міхама” не функціонував. Для відновлення роботи об’єкта оператор АЕС направив на станцію вдвічі більше працівників, ніж зазвичай.

Як відомо, АЕС “Міхама” — одна з найстаріших атомних електростанцій в Японії.

Станція розташована на заході японського острова Хонсю на узбережжі Японського моря в місті Міхама (префектура Фукуї), на відстані 320 км на захід від Токіо.

Після аварії на АЕС “Фукусіма-1” у березні 2011 року були зупинені всі атомні реактори Японії. Після цього неодноразово порушували питання про перезапуск багатьох реакторів. У результаті 2015 року було ухвалено рішення про зупинку першого і другого реакторів АЕС «Міхама».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: