19:07, 06 Червня 2020

Яким може бути новий поділ Волині на райони

Мінрегіон оприлюднив проекти майбутніх районів в Україні.

Відповідно до проекту, на території Волинської області пропонують утворити чотири райони – Луцький з населенням 457,3 тисячі осіб, Ковельський (271 тисяча), Володимир-Волинський (174,7 тисячі) та Камінь-Каширський (132,4 тисячі).

До складу Луцького району, таким чином, планують ввести існуючі Горохівський, Луцький, Рожищенський та Ківерцівський райони, місто Луцьк та південну частину Маневицького району. До складу Ковельського району увійдуть Турійський, Любомльський, Шацький, Старовижівський, Ратнівський та Ковельський райони. Володимир-Волинський район включатиме існуючі Іваничівський, Локачинський та Володимир-Волинський райони. До складу нового Камінь-Каширського району пропонують ввести Любешівський, Камінь-Каширський та більшу частину Маневицького району.

Проект формату майбутніх районів – їхню кількість та склад по кожній області – Мінрегіон направив на погодження до центральних органів виконавчої влади, облдержадміністрацій та асоціацій органів місцевого самоврядування.

У відомстві зазначили, що карти майбутніх районів підготовлені на основі пропозицій обласних державних адміністрацій та тривалих консультацій з асоціаціями і експертним середовищем та наголосили, що це є в своїй сукупності лише першим проектним документом, який ще зазнає змін в ході погоджень та попередніх обговорень на рівні Уряду, перед його схваленням.

«Мінрегіон спрямував на погодження проект постанови Верховної Ради України щодо майбутніх районів в Україні. Звісно, що цей проект не є догмою. Ще вноситимуться пропозиції, які будуть обов’язково розглянуті і, якщо вони не суперечитимуть критеріям, яким мають відповідати майбутні райони, будуть враховані. Ключове – майбутні райони повинні бути оптимальними за своїми параметрами для того, щоб в них організувати ефективну систему державного управління, зокрема – формування на цьому рівні дієвих органів виконавчої влади», – прокоментував заступник Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негода.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: