10:40, 08 Грудня 2022

Якісна питна вода та недопущення надзвичайних ситуацій під час паводків: на Волині долучилися до засідання Державної комісії ТЕБ та НС

При Міністерстві розвитку громад та територій створили інформаційно-аналітичну платформу у сфері житлово-комунального господарства. Основна мета – швидка комунікація в умовах війни з підприємствами житлово-комунального господарства, органами державної влади і донорами.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської ОДА.

Зокрема, підприємствам там необхідно зареєструватись та повідомляти про нагальні потреби, які потрібно вирішити для ведення їх господарської діяльності та безперебійного надання комунальних послуг.

Про це стало відомо за результатами засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, у якому взяли участь перший заступник начальника обласної військової адміністрації Сергій Мовенко, заступники Юрій Гупало та Олександр Троханенко та керівники відповідних структурних підрозділів та відомств.

Так, першим у порядку денному було питання щодо забезпечення населення якісною та безпечною для здоров’я людини питною водою.

Тож, окрім інформаційно-аналітичної платформи для швидкої комунікації та вирішення проблем,  метою ліквідації наслідків бойових дій та відновлення процесу надання послуг водовідведення та водопостачання, Уряд ухвалив ряд розпоряджень про виділення коштів з резервного фонду держбюджету для відновлення уражених внаслідок збройної агресії рф об’єктів водопровідного, каналізаційного господарства.

Також Комісія затвердила План заходів центральних і місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені і паводків у 2023 році. Документ розробили для забезпечення готовності та оперативного реагування у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних із пропуском льодоходу, повені та паводків. Він, зокрема, передбачає: уточнення порядку взаємодії органів виконавчої влади всіх рівнів, порядок і регламент зв’язку, інформування, оповіщення у разі виникнення надзвичайних ситуацій; уточнення порядку доведення попереджень і оповіщень до населення; проведення комплексної перевірки стану мостів та підмостових русел автомобільних і залізничних мостів щодо їх спроможності до пропуску паводкових вод; організацію перевірки стану гідроспоруд, водосховищ, ставків, меліоративних систем тощо.

При цьому, як наголосили в Українському гідрометеорологічному центрі ДСНС, головні чинники, що формують проходження весняного водопілля, дозволяють не очікувати високі водопілля в 2023 році.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: