19:03, 25 Травня 2021

Які є види покриттів, що можуть використовувати на срібних сережках з натуральними каменями та інших ювелірних виробах*

У сучасній ювелірній справі при створенні прикрас зі срібла майстри застосовують кілька видів покриттів для надання виробам кращого зовнішнього вигляду, а також — запобігання потемнінню та подряпинам.

Компанія “Mono Jewelry” (https://mymono.com.ua/catalog/sergi/f-metal-is-serebro-and-kamen-is-s_naturalnymi_kamniami/) пропонує широкий асортимент срібних сережок з натуральними каменями.

Які переваги та недоліки різних видів покриттів срібних прикрас?

Срібло без покриття

Метод, при якому прикраса зі срібла 925-ї проби не покривається жодними зовнішнім напиленням. Непокрите срібло має помірний блиск, який можна збільшити, поліруючи виріб або, навпаки, зменшити, зробивши поверхню більш матовою, для чого допускається поступове невелике окислення.

Срібло — метал, на який алергія буває дуже рідко. Крім цього, воно має антибактеріальні властивості, так що носіння таких прикрас прямо показано людям з проблемною шкірою.

Родоване срібло

Родіювання — це технологія, при використанні якої на поверхню готової срібної прикраси наносять дуже тонкий (в кілька мікрон) шар родію — твердого металу, схожого за своїми властивостями з платиною. Перевагою цього методу є:

1. Прикраса захищена від потемніння (на відміну від срібла, родій не вступає в реакцію з повітрям).

2. Твердість родію служить захистом від подряпин та потертостей.

3. Виріб набуває красивого блиску, який набагато яскравіший, ніж природний блиск срібла.

Чорнене срібло

Чорніння — це процес нанесення на поверхню срібної прикраси шару черні — складу, в основу якого входять сульфіди самого срібла, а також міді та сірки. Це досить давня технологія, за допомогою якої можна підкреслити черню візерунки на прикрасах, відтінити рельєф, та й просто надати виробу вигляд «під старовину». У процесі чорніння на виріб наносять порошок черні, після чого прикраса нагрівається в спеціальній печі, де під впливом температури чернь плавиться і осідає на срібній поверхні.

Оксидоване срібло

При цьому методі на поверхню срібла наносять плівку, яка складається з оксиду срібла, для запобігання нерівномірному потемнінню срібла в процесі носіння. Тобто, по суті, те, що відбувається з поверхнею срібла в процесі довгого використання робиться штучно, контрольовано і заздалегідь. У результаті поверхня срібла стає матовою і дещо темніє, але не піддається корозії в процесі експлуатації.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: