22:35, 13 Березня 2020

Яка ситуація із кордонами. ОФІЦІЙНО

16 березня з 00:01 Україна закриє кордон для іноземних громадян. Заборона діятиме протягом двох тижнів — з 15 до 29 березня. Що робити далі — вирішить РНБО в залежності від ситуації із поширенням коронавірусу Covid-19 у світі.

Про це повідомили у прес-службі Державної митної служби України.

Іноземні країни безперешкодно випускатимуть громадян третіх держав. Після повернення з країн, де зараз вирує коронавірус, українці проходитимуть процедуру обсервації.

Встановлені обмеження не стосуються здійснення міжнародних вантажних перевезень.

«Здорова економіка, стабільне постачання сировини і критичного імпорту, виконання експортних контрактів допомагають забезпечувати виконання соціальних функцій як державним апаратом, так і свідомим бізнесом, – зазначають у прес-службі. – Чи зможуть в’їхати до України водії вантажних автомобілів, які не є громадянами України? Відповідь на це питання відобразиться у рішенні РНБО. Разом з тим, Держмитслужба спільно з Мінінфраструктури клопотали про таку можливість для водіїв-іноземців, транзитного транспорту, екіпажів суден тощо. Вірогідно, для них будуть введені додаткові вимоги щодо медичних перевірок та строку перебування».

Для вантажних перевезень працюватимуть всі великі пункти пропуску, в тому числі основні аеропорти, порти, наземні пункти пропуску. Обмеження будуть стосуватись певних місцевих пунктів пропуску, піших переходів, малозавантажених залізничних переходів. Держмитслужба переслідувала інтереси бізнесу, подаючи до Кабміну перелік пунктів пропуску, продовження роботи яких є критично важливим для економіки країни.

Словаччина з 8-ої ранку обмежила для іноземців в’їзд до країни. Авіа, автобусне та пасажирське залізничне сполучення призупинене. Міжнародні вантажні перевезення не припиняються, проте водії транспортних засобів мають бути обладнані захисними засобами. Аеропорти будуть відкриті лише для вантажних рейсів.

Молдова зупиняє авіасполучення зі всією Європою, починаючи з неділі, 15 березня, з 12 години ночі.

Кордон Італія — Словенія: Словенія обмежила транзит вантажних транспортних засобів з Італії до Словенії. Рух дозволили тільки у випадку, якщо кінцевим пунктом призначення є Словенія або якщо вантажівки завантажені поштовими відправленнями, медичним обладнанням або фармацевтичною продукцією та гуманітарною допомогою. Італія планує закрити кордони також із Словенії до Італії.

Кордон Хорватія — Словенія: Кордон закрито для руху важких транспортних засобів та автомобілів з Італії до Хорватії.

Кордон Угорщина — Словенія: Кордон закрито для всього руху з Італії до Угорщини.

Кордон Австрія — Словенія: На цей момент немає ніяких обмежень.

Держмитслужба радить перевізникам обирати для перетину кордону ті пункти пропуску, які є основними пунктами сполучення України з іншими державами. Разом з тим, доцільно відслідковувати заходи, які вживають інші країни у запобіганні поширенні інфекції. Це допоможе виключити ситуації, коли вантаж успішно перетнув кордон України, але не зміг пройти митний контроль сусідньої країни, опинившись на нейтральній смузі на невизначений час. Зі свого боку митниця обіцяє інформувати про відповідні рішення, ухвалені країнами-сусідами.

Імпортери та експортери, як і раніше, зможуть пройти митний контроль на одному із ПП в межах однієї митниці, зазначеної у декларації. Наприклад, вантаж, який прямував на ПП “Шегині”, зможе заїхати/виїхати через ПП “Краківець” Галицької митниці.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: