22:15, 31 Серпня 2023

Як заклади освіти Володимирської громади готувалися до нового навчального року

Уже завтра пролунає перший дзвоник і учні після літніх канікул повернуться за шкільні парти у стіни своїх навчальних закладів, які плідно готувалися до 1 вересня, поліпшуючи матеріально-технічний стан та комфортні умови перебування. Цьогоріч із бюджету Володимир-Волинської громади для забезпечення комфортних умов навчання школярів витратили 13,4 мільйона гривень, на ремонт дошкільних установ витратили понад п’ять мільйонів гривень та на позашкільні заклади – 4,6 мільйона.

Про це повідомляють на веб-сайті Володимирської міськради.

Вже другий поспіль навчальний рік розпочнеться для школярів України в нових реаліях, тож пріоритетними залишаються питання створення безпечного освітнього середовища у закладі (укриття, запасні виходи), здійснення заходів щодо мінної безпеки (інформування учнів, спільні заходи із залученням ДСНС), технічного стану будівель і споруд, а також забезпечення комфортних умов для учасників освітнього процесу й поліпшення якості освітньої діяльності закладів освіти.

Під час літніх канікул у ЗДО громади проведено косметичний ремонт усіх  приміщень, у всіх садочках встановлено систему відеоспостереження, а укриття облаштовано необхідним обладнанням для розміщення вихованців і працівників закладу на період сигналу про небезпеку.

У закладах, де була можливість розширити укриття, а саме:  ЗДО №2, ЗДО №7 та ЗДО №8 – роботи на етапі завершення. Це дасть можливість забезпечити дошкільним навчанням більшу кількість вихованців.

У ЗДО № 1 та № 8 тривають роботи з утеплення фасадів, у ЗДО села Суходоли також проводиться капітальний ремонт фасаду.

Щодо закладів загальної середньої освіти, то впродовж літа у кожному ліцеї та гімназії провелипоточний ремонт приміщень. Виконали, зокрема, такі роботи:

– встановлені системи відеонагляду у ліцеях № 1, 2, 3,

– у ліцеї №1 завершується капітальний ремонт їдальні та харчоблоку,

– у ліцеї №3 проводиться капітальний ремонт покрівлі,

– провели підготовчі роботи та виготовили ПКД, яке наразі проходить держекспертизу, на будівництво навчального корпусу та укриття ліцею імені Олександра Цинкаловського,

Здійснюються роботи щодо підготовки до нового навчального року, поліпшення умов для навчання і в закладах позашкільної освіти. Зокрема, у Центрі позашкільної освіти проводиться капітальний ремонт даху  з  утепленням, а також капітальний ремонт фасаду з утепленням. У ДЮСШ проводиться поточний ремонт приміщення залу. Виконали поточний ремонт покрівлі будівлі та придбали новий спортивний інвентар.

Утім підготовка освітніх закладів не закінчується ремонтами та підготовкою освітнього простору до прийому учнів. Головне наразі – наявність облаштованих захисних укриттів, готовність котелень до опалювального сезону та стан харчоблоків у садочках, гімназіях та ліцеях громади.

Попри те, що практично усі навчальні заклади ще минулого року підготували свої найпростіші укриття, протягом літнього періоду тривало їхнє покращення відповідно до чинних вимог. Комісія, до якої входять посадові особи виконавчого комітету міської ради, ДСНС, поліції, санітарно-епідеміологічної служби, Держпродспоживслужби та депутатів міської ради проводила обстеження стану готовності  закладів освіти громади до роботи у новому навчальному році та до роботи в осінньо-зимовий період. Окремі навчальні заклади, де проводяться значні роботи, оглянув і Володимирський міський голова Ігор Пальонка.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: