14:21, 18 Грудня 2020

Як виграти тендер на «Prozorro»*

З 2016 року підприємці мають можливість продавати свої товари, послуги чи роботи державним замовникам у системі “Prozorro” за вигідною ціною та на чесних умовах. Алгоритм участі у публічних закупівлях стандартний: подати пропозицію, що відповідає умовам тендера, та запропонувати найнижчу ціну на аукціоні. Все просто та прозоро — саме для цього і була створена система електронних торгів “Prozorro” (https://smarttender.biz/publichni-zakupivli-prozorro/). Про те, як можна підвищити свої шанси на перемогу в тендері, розповідаємо у цій публікації.

1. Обирайте правильну закупівлю

До кожного опублікованого в системі тендеру додається документація, в якій зазначені детальні вимоги, який саме предмет закупівлі необхідний замовнику. Наприклад:

– конкретна модель офісної техніки;

– технічні характеристики, які мають у неї бути;

– порода тварин;

– вид послуги тощо.

Товар, послуга чи робота, які ви збираєтесь продати покупцю, мають на 100 % відповідати вказаним вимогам. Навіть, якщо замовник купує прості дерев’яні швабри, а ви за ту ж ціну можете запропонувати йому швабри з автоматичним віджимом, тобто товар ще кращої якості, ви не можете цього зробити. Ваша пропозиція просто не відповідатиме умовам тендерної документації і буде об’єктивно відхилена.

Отож, перше правило: беріть участь лише в тих закупівлях, в яких запропонований вами товар, послуга чи робота на 100 % відповідають вимогам замовника.

2. Уважно готуйте пакет документів для подачі

Відсутність у вашій тендерній пропозиції хоча б одного документу з переліку, що вказаний в умовах тендерної документації, призводить до її відхилення. І навіть якщо вам пощастить, і замовник пропустить вас на етап аукціону, інші постачальники можуть оскаржити факт вашої участі в торгах. Те саме може статися, якщо ви надасте документ, чий термін дії не відповідає вимогам. Це особливо неприємно, якщо ви перемогли в закупівлі.

Тому друге правило: готуйте повний пакет актуальних документів для участі і перевіряйте,чи ви завантажили в систему правильні файли. Якщо ви не можете надати той чи інший документ з об’єктивних причин, пишіть про це на етапі подання пропозицій, у вимогах до тендеру.

3. Відстоюйте свої права, використовуючи вимоги, питання та оскарження

Бувають випадки, коли замовник зазначає в умовах тендерної документації вимоги, які є об’єктивно дискримінаційними для деяких постачальників. Не варто чекати моменту, коли вашу пропозицію відхилять через невідповідність таким вимогам.

Тому третє правило: якщо ви впевнені в своїй правоті, одразу на етапі подачі тендерних пропозицій подавайте вимогу внести виправлення. Якщо це не допоможе — подавайте скаргу в АМКУ — це найбільш ефективний спосіб впливу на замовників.

Такі прості рекомендації допоможуть вам значно підвищити ваші шанси на перемогу в державних закупівлях https://smarttender.biz/publichni-zakupivli-prozorro/. А далі все залежить від вас та того, як ви будете брати участь в аукціоні.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: