12:14, 18 Травня 2022

Як вибрати зручну і функціональну праску*

Дорожні, без проводів, з парогенератором, зі стійкою для прасування — якими тільки не бувають сучасні праски. Ймовірно, незабаром з’являться моделі, якими можна керувати на відстані за допомогою пульта або навіть мобільного телефону. Поки прасок на дистанційному управлінні не існує, доводиться прасувати вручну. Швидкість, безпека та якість прасування залежить від багатьох факторів.

Функції

Праски з регульованим нагріванням достатньо для прасування повсякденного одягу, постільної білизни, штор. Для догляду за виробами з делікатних тканин, таких як шовк, сатин, велюр та шифон, потрібен ще й режим відпарювання. Замовити парову праску можна в MOYO. Оптимальне рішення – модель з функцією парового удару та вертикальною подачею пари. Її можна використовувати для розгладження одягу та домашнього текстилю у вертикальному положенні. Наприклад, жакет можна попрасувати прямо на вішаку, а штору — на вікні.

Особливості конструкції

Зовні праски (крім просунутих прасувальних систем) схожі між собою. У них є електричний шнур для підключення до мережі, підошва, ручка та кнопки для зручного керування: зміни режимів та налаштування температури.

Зробити експлуатацію ще комфортніше можуть такі «фішки» конструкції, як:

– Наявність жолобка для ґудзиків. Сорочки та блузи розгладжуються краще, якщо не доводиться обходити праскою «перешкоди» у вигляді ґудзиків, кнопок та заклепок.

– Відсік для шнура. Відділення, в якому можна сховати дріт, добре рятує при зберіганні та транспортуванні праски.

– Поворотна конструкція шнура. Головна перевага дроту, що може повертатися навколо своєї осі, — зносостійкість.

Матеріал підошви

Одні праски ідеально ковзають по будь-якій тканинній поверхні, а інші стопоряться на кожній складці. Зумовлено це різницею у матеріалах, що використовуються для підошви.

Найплавніший хід — у пристроїв з керамічною, тефлоновою та титановою робочою поверхнею. Також легке ковзання гарантоване, якщо підошва зроблена з металокераміки чи алюмінію. Бюджетний варіант з хорошими ковзними властивостями – нержавіюча сталь.

Безпека

Гранична обережність при експлуатації праски не завадить, як і додаткові механізми безпеки у вигляді:

1. Функції автоматичного відключення при тривалому “простої”. Завдяки цій фішці можна не турбуватися, що праска залишиться вдома включеною в розетку і стане причиною пожежі.

2. Індикатор нагрівання. Він запобігає випадковим дотикам до гарячої підошви.

3. Протикрапельні системи. Щоб на тканину при прасуванні не потрапляли краплі, виробники забезпечують герметичність контейнерів для води.

4. Регулятор подачі пари. Він необхідний для захисту від опіків, і навіть від пошкоджень тканини.

Потужність

Моделі потужністю до 1000 Вт призначені для експлуатації у подорожах. Завдяки невеликому розміру нагрівального елемента вони відрізняються компактністю і без проблем поміщаються в дорожній рюкзак, сумку або валізу.

Пристрої на 1000-2000 Вт хороші для домашнього використання кілька разів на тиждень. Праски на 2000-2500 Вт – знахідка для великих сімей. Вони здатні швидко перепрасувати гору речей різного розміру. Витримують щоденну експлуатацію та зберігають працездатність навіть через роки після покупки.

Розмір підошви

Чим більша робоча поверхня, тим менше часу займає прасування. Праска відразу захоплює велику ділянку тканини і дозволяє прасувати речі всього у кілька рухів.

Вага праски

Надмірно легка праска — не краще, ніж занадто важка. При недостатній вазі корпусу доводиться докладати зусиль для розгладження складок і пом’ятостей, а при надмірному робити перерви, щоб рука не втомлювалася.

Мініатюрна праска для подорожей може важити менше за кілограм. Нормальна вага домашньої моделі – від 1 до 2 кг.

За дизайном праску можна підібрати під будь-який інтер’єр. Щоправда, якщо вона зберігатиметься в шафці або тумбі, на колір і форм-фактор можна не звертати уваги.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: