14:50, 08 Вересня 2021

Як вибрати та купити металопластикові вікна*

Специфіка вікон в тому, що вони служать довгий період і мають виконувати енергоощадну функцію. Від вдалого вибору конструкції і відповідної якості, залежить наскільки довго служитиме металопластиковий виріб, як зберігатиме тепло, чи повноцінно захищатиме від непогоди. Щоб правильно вибрати й купити пластикові вікна, необхідно знати основні види та на що звертати увагу перш за все.

Види за способом відкривання

Розрізняти металопластикові вікна можна за різними параметрами. Що стосується способу відкривання, то є такі моделі:

– Глухі — так називаються конструкції, які не мають відкривного механізму. Серед істотних недоліків — відсутність доступу з зовнішньої сторони. Вибирають такі моделі вікон через доступну вартість та простоту будови.

– З поворотним відкриванням — мають відкривний механізм, відкриваються, як правило, всередину приміщення. Вони нагадують класичну конструкцію вікон. Зручні, бо є можливість провітрювати кімнату і помити, якщо це необхідно.

– Відкидні чи фрамужні — на відміну від попередньої моделі, такий варіант вікон відкривається відкидним способом. У звичайних вікнах так відкидається повністю верхня частина. Зустрічається більше в приміщеннях офісного типу, лікарнях, дитячих садках. Рухатися відкидна частина може як зверху вниз, так і знизу вгору.

– Комбіновані — такі конструкції вважаються найскладнішими. Стулки, що відкриваються, можуть повертатися за горизонталлю і за вертикаллю, в залежності від сторони, куди спрямувати механізм. Складність полягає в тому, що потрібно запам’ятати, як працює вікно, щоб в потрібному напрямку відкривати і правильно закривати.

Ще можуть розрізняти вікна за кількістю камер. Камерою називають проміжок між склопакетами. Вважається, що кількість камер впливає на теплоізоляцію. Чим їх більше, тим тепліше в кімнаті.

Важливі критерії при виборі

Перед тим, як остаточно ухвалити рішення, необхідно врахувати такі критерії відбору, як:

– Профіль. Це основна частина вікна. Саме профіль є металопластиковим, бо зовні із пластику, а всередині — металеві деталі. Основні вимоги до профілю, це його екологічність. Мається на увазі, відсутність хімічних домішок, що мають шкідливий вплив. Одним з виробників, що випускає якісні металопластикові профілі, є фірма “Viknaroff”.

– Склопакети. Бувають різної якості та призначення. Для зберігання тепла, радять вибирати товстіші, звукоізоляція доступна тоншим склопакетам.

– Фурнітура. Від неї залежить герметичність та зручність у використанні. Буває такою, що можна регулювати, і такою, що ні. Регульована має вищу ціну, але зручніша і надійніша.

Вибирати металопластикові вікна — нескладне завдання, якщо знати основні критерії та завчасно спланувати розташування відповідних конструкцій.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: