14:41, 14 Квітня 2021

Як вибрати ліжко*

Ліжко — основний елемент не тільки спальні, але і квартири. Це місце відпочинку, куди хочеться повернутися після робочого дня, тому важливо вибрати виріб, який повністю відповідає вашим смакам за функціональними характеристиками та за зовнішнім виглядом. Призначення ліжок буває різним, але зазвичай цей вид меблів купують на тривалий термін і тому воно повинне бути виготовлене з надійних, міцних матеріалів.

Купити ліжко в Білій Церкві можна в інтернет-магазині matrason.ua.

Розмір

Вибирайте розмір ліжка, виходячи з таких параметрів, як:

– кількість сплячих;

– їхній вік;

– розміри спальні.

Довжина ліжка — це зріст сплячого плюс 20-30 см. Враховуйте розмір тумбочок, шаф і плануйте місце так, щоб їх дверцята могли вільно відчинятися і зачинятися. Рекомендується залишати від 70 см для проходів навколо ліжка. Нижче представлені стандартні розміри виробів.

1. Дитяче ліжко — від 60 × 120 до 90 ×200 см.

2. Односпальне ліжко — від 80 × 190 до 90 × 220 см.

3. Півтораспальне ліжко — від 120 × 190 до 140 × 220 см.

4. Двоспальне ліжко — від 160 × 190 до 200 × 220 см.

Компактним варіантом стануть кутові моделі та ліжка типу софа/тахта. Можливі нестандартні моделі круглої й інших форм. Якщо ви купуєте ліжко нестандартного розміру, будьте готові, що в подальшому вам знадобляться матрац та інше спальне приладдя, також виконане на замовлення.

Основа

Суцільна. Основа з дощок, фанери або ДСП. Це плоска рівна поверхня, на яку кладуть матрац. За рахунок щільного суцільного прилягання матраца до основи не забезпечується повне вентилювання спального місця. Ортопедичні властивості матраца на такій основі частково втрачаються. Суцільна основа стане хорошим варіантом для людей, яким за медичними показаннями рекомендують спати на рівних твердих поверхнях.

Ортопедична. Основа з ламелей або рейок, прикріплених до каркасу основи за допомогою спеціальних кріплень. За рахунок пружних ламелей матрац краще підлаштовується під вигини тіла, розкриваючи свої ортопедичні властивості. Ортопедичні основи розрізняються за кількістю і товщиною ламелей, рекомендована середня величина ламелей на одне спальне місце — 30 шт.

Конструкція

З підйомним механізмом. Практичний вибір для невеликих спалень. За рахунок спеціального механізму основа ліжка піднімається, звільняючи доступ до простору під матрацом, куди ховають спальне приладдя. Такі ліжка можуть бути як односпальними, так і двоспальними.

З ящиками. Зручний варіант для дитячих ліжок і невеликих спалень. У ящики помістяться іграшки, книги, ковдри та подушки. Ящики можуть бути вбудовані в конструкцію ліжка або їх можна купувати додатково.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: