11:30, 01 Червня 2023

Як вибрати холодильник за типом компресора*

Компресор — «серце» холодильника, без якого неможлива робота агрегату. Мотор відповідає за просування холодоагенту трубками системи, завдяки чому підтримується оптимальна температура в камерах. В інтернет-магазині Eldorado.ua можна купити холодильник з інверторним або роторним компресором. Розкажемо про кожен вид мотора докладніше.

Інверторний компресор

Один з нових та сучасних типів компресорів. Завдяки електронному блоку керування підтримується плавна робота без циклічних включень/виключень. Інверторний компресор працює безперервно. Коли потрібна температура досягнута, частота обертів зменшується. Споживає на 30 % менше електрики, працює тихо. Може підтримувати постійну температуру.

Недоліки:

1. Слабка надійність електроніки керування, яка за перепадів напруги може повністю вийти з ладу. Щоб цього уникнути, потрібно купити стабілізатор напруги та підключати холодильник до мережі лише через нього.

2. Вартість. Холодильник з інверторним компресором на 100–200 доларів дорожче за модель з роторним мотором.

Особливості ремонту

Діагностика та ремонт інверторного холодильника коштують дорого. Потрібне спеціальне обладнання, щоб визначити поломку. Кваліфікація майстра має відповідати рівню майбутнього ремонту. Оригінальні та аналогові деталі дістати складно.

Деякі виробники дають гарантію до 10 років на інверторний компресор. Але хитрість у тому, що сам компресор зазвичай не згоряє — виходить з ладу плата управління компресором, ремонт якої коштує до 300 доларів. Якщо ви все ж таки вирішили купити інверторний холодильник, переконайтеся, що на агрегат діє загальна гарантія 3–5 років і ви готові до ремонту після її закінчення.

Роторний компресор

Роторний — традиційний тип холодильних компресорів. Проста конструкція працює до набору потрібної температури та повністю вимикається. За спрацьовування датчика двигун запускається знову й наганяє холод. Ціна холодильника з таким двигуном доступна, технічні характеристики на висоті. Серед суттєвих плюсів — стійкість до перепадів напруги у мережі. Таку техніку можна встановити у будинку зі старою електропроводкою в районі з частими відключеннями світла.

Недоліки:

– роторний компресор гучніше за інверторний;

– вібрація у процесі роботи;

– вважається менш економічним;

– через циклічні увімкнення/вимкнення компресор піддається швидкому зносу, термін його служби скорочується.

Ремонт роторних компресорів

Холодильники з такими компресорами рідше виходять із ладу. Більшість майстрів легко діагностують поломку. Ремонт простий, тому що багато оригінальних і аналогових деталей завжди в наявності.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: