20:01, 18 Жовтня 2021

Як вибрати бойлер, щоб економити*

Електричний водонагрівач — один з обов’язкових агрегатів у будинку. Не важливо, у квартирі живете чи в приватному будинку, гаряча вода — базова потреба людини. Якщо ви вже визначилися з тим, що потрібен саме бойлер, а не газовий котел, то далі постає питання: яку саме модель обрати?

Адже якщо зайти на сайт https://romstal.ua/uk/catalog/939-boylery/, то можна побачити велике різноманіття бойлерів, у якому важко орієнтуватися. Перше, що впадає у вічі, — це ціна. Є як дешеві, так і дорогі бойлери. То ж яка між ними різниця та як обрати оптимальний, щоб економити електроенергію?

Обираємо об’єм бойлера

Найперше, з чим варто визначитися перед купівлею бойлера, — це об’єм баку. Він залежить від того, скільки води буде витрачатися на день. На сім’ю з двох людей зазвичай вистачає моделі на 50 літрів — за ніч бак наповнюється і нагрівається, а  протягом дня ця вода використовується для душу, миття посуду та інших потреб.

Відповідно, чим більша сім’я, тим більшим має бути бак. Іноді може бути вигідніше купити два бойлери середнього та малого розміру — 10-літровий на кухню та 50-літровий — у душ, ніж один 100-літровий. Це пов’язано з тим, що великий буде нагріватися вдвічі довше, і якщо в ньому буде невикористана вода, то ви будете переплачувати за її нагрів. А з двома водонагрівачами можна скоротити час нагріву та суттєво зекономити на електроенергії.

Тип нагрівального елемента

Бойлери нагрівають воду за допомогою трубчатого електронагрівача (скорочено — ТЕН). Вони бувають сухі та вологі. Різниця — в положенні нагрівача: у воді або зовні водяної ємності. Мокрий ТЕН працює як кип’ятильник: він розташований у воді, а тому на ньому рано чи пізно формується накип, особливо, якщо у води буде велика жорсткість.

Сухий ТЕН, навпаки, не контактує з водою — він встановлений у спеціальній колбі. Такі бойлери більш довговічні та надійні, їхні ефективність та споживання електроенергії не змінюються з часом у гіршу сторону. Тож найбільш оптимальним варіантом є бойлери із сухим ТЕНом бо змішані моделі, які нагрівають воду ще швидше.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: