14:31, 16 Квітня 2020

Як волинянам приватизувати земельну ділянку

Кожен українець може безплатно отримати земельну ділянку із земель державної або комунальної власності. Це право закріплене в статті 121 Земельного кодексу.

Як приватизувати земельну ділянку розповіли у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області.

Крок 1. Визначення розміру земельних ділянок:

Стаття 121 Земельного кодексу визначає обмеження для максимального розміру земельної ділянки:

– для ведення фермерського господарства — в розмірі земельної частки, визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де розташоване фермерське господарство

– для ведення особистого селянського господарства можна отримати до 2 га;

– під садівництво — до 0,12 га;

– на будівництво житлового будинку: в селі — до 0,25 га, в селищах — до 0,15 га; в місті — до 0,1 га;

– 0,1 га можна отримати для будівництва дачі і 0,01 га — під гараж.

При цьому під одну мету можна приватизувати безплатно тільки одну ділянку. Чи є земля у когось з членів сім’ї — немає значення.

Крок 2. Виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі:

Куди звертатися?

Перш за все, для оформлення права власності на земельну ділянку необхідно замовити виготовлення технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).

Крок 3. Реєстрація технічної документації у Державному земельному кадастрі:

Куди звертатися?

Після отримання технічної документації на земельну ділянку, її необхідно зареєструвати у територіальному органі Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр).

У результаті наданої послуги замовник отримує витяг з Державного земельного кадастру, який містить, зокрема, кадастровий номер земельної ділянки. З того моменту земельну ділянку можна знайти на Публічній кадастровій карті України, ввівши відповідний кадастровий номер.

Після реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі, необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування з заявою про передачу земельної ділянки у приватну власність.

Крок 4. Реєстрація права власності на земельну ділянку:

Куди звертатися?

Реєстрацію права власності на земельну ділянку здійснюють територіальні органи Міністерства юстиції; виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, в тому числі через центри надання адміністративних послуг; нотаріус. Державному реєстратору подаються наступні документи:

– заява встановленої форми;

– документ, що посвідчує особу;

– засвідчена копія рішення про безоплатну передачу земельної ділянки;

– витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку;

– документ, що підтверджує внесення плати за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: