14:31, 16 Квітня 2020
Як волинянам приватизувати земельну ділянку
Кожен українець може безплатно отримати земельну ділянку із земель державної або комунальної власності. Це право закріплене в статті 121 Земельного кодексу.
Як приватизувати земельну ділянку розповіли у Регіональному центрі з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Волинській області.
Крок 1. Визначення розміру земельних ділянок:
Стаття 121 Земельного кодексу визначає обмеження для максимального розміру земельної ділянки:
– для ведення фермерського господарства — в розмірі земельної частки, визначеної для членів сільськогосподарських підприємств, розташованих на території сільської, селищної, міської ради, де розташоване фермерське господарство
– для ведення особистого селянського господарства можна отримати до 2 га;
– під садівництво — до 0,12 га;
– на будівництво житлового будинку: в селі — до 0,25 га, в селищах — до 0,15 га; в місті — до 0,1 га;
– 0,1 га можна отримати для будівництва дачі і 0,01 га — під гараж.
При цьому під одну мету можна приватизувати безплатно тільки одну ділянку. Чи є земля у когось з членів сім’ї — немає значення.
Крок 2. Виготовлення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі:
Куди звертатися?
Перш за все, для оформлення права власності на земельну ділянку необхідно замовити виготовлення технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості).
Крок 3. Реєстрація технічної документації у Державному земельному кадастрі:
Куди звертатися?
Після отримання технічної документації на земельну ділянку, її необхідно зареєструвати у територіальному органі Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр).
У результаті наданої послуги замовник отримує витяг з Державного земельного кадастру, який містить, зокрема, кадастровий номер земельної ділянки. З того моменту земельну ділянку можна знайти на Публічній кадастровій карті України, ввівши відповідний кадастровий номер.
Після реєстрації земельної ділянки у Державному земельному кадастрі, необхідно звернутися до органу місцевого самоврядування з заявою про передачу земельної ділянки у приватну власність.
Крок 4. Реєстрація права власності на земельну ділянку:
Куди звертатися?
Реєстрацію права власності на земельну ділянку здійснюють територіальні органи Міністерства юстиції; виконавчі органи сільських, селищних та міських рад, Київська, Севастопольська міські, районні, районні у містах Києві та Севастополі державні адміністрації, в тому числі через центри надання адміністративних послуг; нотаріус. Державному реєстратору подаються наступні документи:
– заява встановленої форми;
– документ, що посвідчує особу;
– засвідчена копія рішення про безоплатну передачу земельної ділянки;
– витяг із Державного земельного кадастру про земельну ділянку;
– документ, що підтверджує внесення плати за державну реєстрацію права власності на нерухоме майно.
Залишити відповідь