15:30, 08 Вересня 2022

Як Волинь підготувалася до осінньо-зимового сезону

Це питання дослідили члени постійної комісії обласної ради з питань промисловості, транспорту, зв’язку, паливно-енергетичного комплексу, архітектури, будівництва та житлово-комунального господарства.

Про це повідомляють на сторінці Волинської облради у «Фейсбук».

Керівник профільного департаменту ОВА Андрій Пиріг розповів, що в області триває планова робота з підготовки до опалювального періоду 2022-2023 років. За його словами станом на 1 вересня підготували понад 80 % котелень, теплових мереж та теплових пунктів, а також об’єктів водопровідно-каналізаційного господарства. Усі роботи планують завершити до 1 жовтня. Створили необхідні запаси твердого палива: дров, тріски, торфу. Окрім того, подбали й про ймовірність виникнення надзвичайних ситуацій.

«На щастя руйнувань житлово-комунальної інфраструктури у нас наразі немає, однак на випадок виникнення надзвичайних ситуацій чи аварій на теплових та водопровідних мережах в області сформували 30 аварійних бригад тепло-, водопостачальними підприємствами та 76 аварійних бригад підприємств житло-комунального господарства, це: покрівельники, столярі, слюсарі-сантехніки, електрики, які у будь-який момент готові включитися в роботу» , – наголосив він.

Андрій Пиріг також зауважив, що підприємства теплопостачання активно впроваджують заходи зі зменшення використання природного газу, а зокрема: заміна на котельних пальникових пристроїв з використанням струменево-нішевої технології, заміна насосного обладнання, облаштування в житлових будинках індивідуальних теплових пунктів (ІТП).

Він також зауважив, що серед проблемних питань залишаються розрахунки за житлово-комунальні послуги.

«Населення у березні-квітні сплачувало на рівні 40-50 %, а у липні ситуація стабілізувалась і ми вже вийшли на понад 90 % оплати. Втім, ситуація з бюджетами досить складна. Не доплачують підприємствам теплопостачальникам і державний, і місцеві бюджети. На це варто звернути особливу увагу, адже борги напряму впливають на економічний та технічний стан господарств», – підкреслив він.

Директорка департаменту соціального захисту населення ОВА Оксана Гобод повідомила, що усі шість інтернатних закладів обласної комунальної власності готові до початку опалювального сезону, 5 із них окрім газу мають можливість використовувати альтернативні види палива. Відкритим залишається питання по Горохівському психоневрологічному пансіонату, адже там встановили лише газові котли. Наразі триває й робота із закупівлі генераторів, як за бюджетні, так і  за спонсорські кошти.

Очільниця управління освіти і науки ОВА Людмила Плахотна повідомила, що  рамках підготовки до осінньо-зимового періоду в кожному освітньому закладі області проведено обстеження усіх об’єктів теплопостачання та затверджено комплекс відповідних заходів для того, щоб усі вони функціонували безперебійно.

«Заклади освіти області опалює 495 котелень, з них 372 твердопаливні, 104 газових, 10 комбінованих і 2 електричних. Освітні установи також подбали про достатні запаси твердого палива. На сьогодні відкритим залишається питання заборгованості державних компенсацій витрат на комунальні послуги в тих закладах освіти, на базі яких проживали внутрішньо переміщені особи», – зауважила вона.

Заступник начальника управління охорони здоров’я ОВА Валерій Руцький зазначив, що близько 90 % медичних закладів готові до нового опалювального сезону, майже у повному обсязі закуплено альтернативні види палива. Усі заклади охорони здоров’я забезпечені генераторами, у тому числі й кисневими. Єдиним проблемним питанням, яке наразі потребує першочергового вирішення, є відбудова димоходу у Ратнівській ЦРЛ, що був пошкоджений під час буревію, ПКД на ці роботи виготовлена, ціна питання понад 4 млн грн, його планують закрити коштом місцевого бюджету.

Озвучену інформацію члени профільної комісії взяли до відома та рекомендували заслухати заступника голови облвійськадміністрації, який здійснює координацію діяльності у сфері ЖКГ, про хід підготовки господарства області до роботи у прийдешній осінньо-зимовий період на найближчому пленарному засіданні Волиньради.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: