15:09, 17 Травня 2021

Як відбувається лікування стенозу трикуспідального клапана*

Трикуспідальний клапан розташовується в правій половині серця. Він пропускає кров з правого передсердя в шлуночок і не дозволяє їй повертатися назад. Стеноз означає, що отвір клапана стало занадто вузьким. Це захворювання зустрічається рідко і в основному поєднується з іншими клапанними пороками. При стенозі трикуспідального клапана проводять його реконструкцію (відновлення), протезування (заміну) або балонну дилатацію (розширення).

Балонна дилатація

Для лікування стенозу трикуспідального клапана балонна дилатація застосовується рідко через певні причини:

1. Високий ризик розвитку недостатності клапана після цієї процедури. Через неї розвивається дисфункція правого шлуночка.

2. У більшості хворих порок розвивається не ізольовано, а в поєднанні з ушкодженнями інших клапанів. Так як для їх корекції потрібне хірургічне втручання, під час тієї ж операції лікар може усунути і стеноз трикуспідального клапана, тому необхідності в малоінвазивній процедурі немає.

3. Балонна дилатація можлива тільки при сприятливій анатомічній будову клапана, яка трапляється рідко.

4. Основна причина стенозу трикуспідального клапана – ревматичні захворювання. Але вони викликають значне пошкодження клапана, тому лікарям доводиться виконувати його протезування.

5. Результати процедури часто недовготривалі: стеноз рецидивує у багатьох хворих.

Але балонна дилатація має переваги. Це малоінвазивна процедура, яка дуже рідко дає ускладнення. Вона дає переваги для пацієнтів у тому, що після лікування не потрібно довго відновлюватися.

Реконструкція клапана

Зазвичай лікування стенозу трикуспідального клапана за кордоном проводять за допомогою хірургічної операції.

Лікар виконує розсічення комісур клапана. Після цієї маніпуляції його площа збільшується.

Комісуротомія може бути не єдиним етапом відновлення трикуспідального клапана. Крім стенозу, у багатьох пацієнтів розвивається його недостатність. Тому часто лікарям доводиться додатково зшивати його стулки або зміцнювати фіброзне кільце.

Протезування клапана

Іноді відновити власний клапан пацієнта неможливо. Протезування рекомендують, якщо:

– стулки сильно деформовані (зазвичай через ревматичне захворювання);

– підклапанні структури вкорочені;

– хорди відірвані і виконати їх протезування неможливо;

– активний запальний процес при інфекційному ендокардиті;

– поширення інфекції на хорди і папілярні м’язи;

– формування абсцесу;

– грибкове ураження клапана.

У правій половині серця часто утворюються тромби. Тому механічні протези у цій категорії хворих не використовують. Протезування проводять біологічним протезом.

Репротезування

У закордонних клініках застосовують біологічні протези нових типів – термін їх служби може досягати десятків років. Але все ж рано чи пізно більшості пацієнтів потрібна повторна операція, тому що штучний клапан поступово деградує.

Зазвичай повторну операцію виконують так само, як першу: через великий розріз на грудях. Пацієнту знову доводиться проходити через тривале лікування і реабілітацію.

У спеціалізованих клініках за кордоном у разі дегенерації штучного клапана, його заміну можуть виконати малоінвазивним способом: лікарі проводять імплантацію «клапан в клапан» через кровоносні судини. Для операційного доступу досить короткого розрізу в паху. Після таких втручань пацієнти мінімум часу проводять в лікарні. Їм не потрібна тривала реабілітація.

Куди звернутися

Ви можете пройти діагностику та лікування стенозу трикуспідального клапана за кордоном, щоб отримати кращі результати. Фахівці компанії Booking Health підберуть для вас відповідну клініку і організують поїздку. На їхньому порталі можна порівняти ціни і вигідно забронювати медичну програму. Користуючись послугами “Booking Health”, ви не тільки можете отримати допомогу найвищого рівня, але й заощаджуєте до 50 % – вартість операції знижують за рахунок відсутності коефіцієнтів для іноземних пацієнтів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: