15:42, 14 Лютого 2018

Як вибирати курси і тренінги для підвищення кваліфікації

На підприємствах і в компаніях існує практика, коли працівники певних професій у певній черговості проходять курси підвищення кваліфікації – для осучаснення знань за фахом. Зараз для цього існує багато тренінгів та семінарів. Оплата може здійснюватися як за рахунок роботодавця, так і за рахунок співробітника. Спеціалісти Міжнародного кадрового порталу “HeadHunter Україна розбиралися, як не загубитися у безлічі різних пропозицій стосовно підвищення рівня кваліфікації.

Коли тренінги «в плюс»

Курсів і семінарів на ринку велика кількість. Тренери у стислі і не дуже терміни вчать техніці продажів, веденню ділових переговорів, ефективному керівництву колективом, командоутворенню та ін. Професійний розвиток – процес, що вимагає постійних зусиль, прагнення до вдосконалення і розвитку. Він вимагає від людини цілеспрямованої активної діяльності.

Якщо ви – пошукач, наявність усіляких сертифікатів і свідоцтв підвищує шанси на успішне працевлаштування і гідну зарплату. Але тут головне – не переборщити. З одного боку, готовність вкладати у додаткову освіту сили і ресурси грає вам на руку. З іншого ж – у очах роботодавця практичну цінність мають лише ті знання, які будуть актуальні для компанії. Зрештою, роботодавець платить не за дипломи, а за результативну працю.

Як вибрати відповідні курси?

Перш за все потрібно зрозуміти, яких саме знань вам бракує. Наприклад, не завжди майстерності продажів навчають у вишах, а це – необхідне знання для менеджера з продажів.

Проаналізуйте свої плани на майбутнє: які знання необхідні, щоб ваша кар’єра розвивалася? Чи потрібна п’ята «корочка» від гуру маркетингу або краще зосередитися на вивченні іноземної мови?

Вибирайте гідні програми, не хапайтеся за все підряд. Наприклад, серед IT-фахівців особливо цінуються сертифікати про навчання у спеціалізованих центрах компаній-виробників програмного забезпечення. Для бухгалтера важливим є вміння працювати у міжнародних системах обліку.

Коли ж із спрямованістю тренінгу ви визначилися, то поцікавтеся викладацьким складом курсу. Не забудьте звернути увагу на освіту і досвід педагогів, сферу їхніх знань, а також відгуки слухачів. Не менш важливе значення має репутація організації (викладача).

Не відкидайте можливість онлайн-навчання, тим більше з урахуванням сучасних технологій. Живе спілкування краще, однак дистанційно ви можете самі вибирати час, не підлаштовуючись під групу.

Зверніть увагу на зворотний зв’язок. Тренінги без зворотного зв’язку користі зазвичай не приносять жодної. Оскільки дуже важливо мати змогу перевірити своє домашнє завдання з роз’ясненням помилок і отриманням порад.

Якщо ви вже є співробітником компанії, дізнайтеся, чи є внутрішня система навчання. Сьогодні наявність і ефективність системи корпоративного навчання є однією зі складових ціннісної пропозиції роботодавця для потенційного співробітника. У половині українських компаній існує та чи інша система корпоративного навчання і розвитку співробітників або ж її елементи.

Але який би тренінг ви не пройшли і які б курси не закінчили, на ринку праці це створить вам додаткову, але не вирішальну конкурентну перевагу. Ключовим же фактором при прийнятті рішення, як і раніше, залишаються уміння, навички та досвід роботи.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: