14:15, 25 Лютого 2021

Як уберегтися від гельмінтів*

Глисти, а по-науковому — гельмінти, постійні супутники тварин і людей. У природі нараховують біля 12 тисяч видів глистів; за різними оцінками, приблизно від 250 до 400 з них можуть паразитувати на людині. При цьому, як вважають фахівці, гельмінтами на сьогоднішній день заражені понад мільярд жителів планети.

Для того, щоб позбутися паразитів, необхідно не лише вживати антигельмінтні препарати, але також профілактично обробляти тварин. Серед асортименту продукції, представленої компанією “Amrita” (https://www.amrita.ua/catalog/parazot/) — антигельмінт, лямбіцид, гельмівір. Щоб препарат дав належний ефект, необхідно суворо дотримуватися інструкції по його застосуванню. При цьому рекомендується проводити ротацію антигельмінтних засобів.

Класифікація

Згідно з однією з класифікацій, найбільш часто людина страждає від трьох різновидів гельмінтів, серед яких:

– дигенетичні сисуни (також відомі як «плоскі черви»);

– стрічкові глисти;

– круглі глисти.

Такий поділ, перш за все, засноване на їхньому зовнішньому вигляді. Однак різні види глистів живуть в різних місцях організму людини:

– у кишківнику;

– у печінці;

– у м’язових тканинах;

– у слизовій оболонці очей;

– у мозку і т. д.

Також вони мають різні форму і розмір. Так, наприклад, один з стрічкових глистів, який найбільш часто паразитує на людині, так званий стьожак широкий, досягає довжини 10–12 метрів. Інші гельмінти не перевищують декількох міліметрів.

Симптоми та наслідки зараження

Зараження глистами викликає різні симптоми і наслідки. Так може з’явитися розлад шлунка, неадекватна поведінка кишківника внаслідок подразнення токсинами нервових закінчень. Крім того, при попаданні токсинів, що виділяються глистами, в кров, розвиваються алергічні реакції.

У дітей внаслідок зараження глистами можлива затримка розумового і фізичного розвитку; у дорослих — зниження працездатності, сонливість, дратівливість. У запущених хронічних стадіях гельмінтоз може призвести до незворотних уражень органів людини і відповідних функціональних розладів. Усе залежить від того, в якому з органів «влаштувалися» паразити.

Найбільшу небезпеку глисти представляють для вагітних жінок та маленьких дітей. Особливо в тих випадках, коли вони не отримують повноцінного харчування, в результаті чого знижується імунітет, що і дає простір для шкідливої діяльності гельмінтів.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: