11:08, 22 Червня 2023

Як у Володимирі готуються до опалювального періоду

21 червня у малому залі засідань міськвиконкому відбулася нарада під головуванням першого заступника міського голови Ярослава Матвійчука, на якій керівники підрозділів звітували про стан підготовки до опалювального періоду.

Про це йдеться на сайті Володимирської міської ради.

Керівник КП «Володимиртепло» Сергій Коба повідомив, що підприємство готується до зими згідно із затвердженим графіком, хоч війна і змушує робити певні корективи. Найпершим перед собою ставлять питання енергетичного сектору та мереж, також переведення певних котелень з дороговартісного газу на альтернативні види палива (вимога держави – зменшити використання газу на 10 %), на 80 % завершили гідровипробування.

Минулий рік показав, що у зв’язку з відключенням світла часто виходить з ладу енергетичне, насосне обладнання, двигуни, частотні перетворювачі тощо. Тож, щоб була можливість і надалі стабільно працювати, є потреба старе устаткування, якому вже понад 30 років, замінити. Уже третю котельню у місті цього року переведуть на повністю автоматичний режим, що спрощує і здешевлює роботу в умовах обмеженості людського ресурсу через мобілізацію. З наступного тижня запланували реконструкцію мереж у центрі міста, територіально починаючи її від центру культурних послуг, будуть старатися завершити ці роботи до початку вересня.

За газ підприємство розрахувалося, тому проблем із цим не повинно бути. Твердим паливом відсотків на 80 уже забезпечені. Встановлюють загальнобудинкові лічильники обліку тепла. У зв’язку з цим, Ярослав Матвійчук дав доручення управлінню інфраструктури спільно з КП «Володимиртепло» проаналізувати ситуацію з невеликими будинками, мешканцям яких не буде вигідно встановлювати подібні пристрої. У такому разі потрібно знайти механізм встановлення індивідуального опалення.

Інші доручення стосувалися пошуку можливостей відшкодування різниці в тарифах не тільки з місцевого, а й з державного бюджетів; аналізу роботи індивідуальних теплових пунктів, яких у місті є 14 (7 – у багатоквартирних будинках, 7 – у бюджетних установах).

Головний інженер водоканалу Ярослав Ковалюк розповів, на яких вулицях ведуть заміну водопровідних мереж, проводять ревізію та ремонт пожежних гідрантів, очищення колодязів. Провели чистку, ремонт та дезінфекцію водонапірної вежі у Суходолах, цьогоріч заплановані такі роботи й в інших селах. Провели процедуру закупівлі глибинного насосу на свердловину № 7 центрального водозабору, вузла обліку стічних вод. Провели чистку 800 метрів каналізаційних мереж, промивку на очисних мережах. Заготовили для опалення приміщень підприємства 30 кубів дров.

Одне з доручень першого заступника міського голови водоканалу стосувалося перевірки і ремонту, де це потрібно, мереж водопостачання і водовідведення у тих п’яти дворах, де цьогоріч запланували роботи з благоустрою, аби усунути усі можливі недоліки ще до укладення у дворах бруківки.

Директор КП «Полігон» Володимир Собіпан звітував, що наразі на підприємстві є залишки: 11 тонн піску, 510 тонн піску та 53 тонни піщано-сольової суміші. Уже виділені кошти з бюджету на закупівлю ще 200 тонн солі, 1200 тонн піску та 1200 тонн піщано-щебеневої суміші (у залишку є 200 тонн). Очікується, що закуплять ще два трактори, хочуть також придбати нові пластмасові ящики для зберігання піщано-сольової суміші взимку.

Цьогоріч ухвалили рішення щодо встановлення системи керування вуличним освітленням, що дасть можливість економити електроенергію, а також легко перемикати її, як минулої зими, коли часто треба було вмикати-вимикати світло. До кінця червня фірма-підрядник обіцяє систему поставити.

Керівник управляючої житлової компанії Роман Лисюк розповів, що на 35 % виконали план з ремонту покрівель, цоколів та відмосток, димових каналів, внутрішньобудинкових мереж водопостачання та опалення, електрообладнання, заміни дверей тощо. Є проблема із людським ресурсом, адже спеціалістів забирають на війну. Інша проблема стосується ремонту ліфтів, документи по чотирьох нині перебувають на стадії розробки проєктно-кошторисної документації. Буквально днями знайшли альтернативу білоруським запчастинам, однак замінники італійського виробництва значно дорожчі й потребують дуже великих витрат. На що Ярослав Матвійчук закликав формувати відповідні бюджетні запити, щоб можна було закласти кошти на ці потреби.

Перший заступник також підкреслив важливість готовності укриттів, в тому числі й в закладах освіти, проведення там термомодернізації тощо. А також наголошував на необхідності належного технічного обслуговування генераторів на кожному з підприємств, адже їх треба по кілька разів на місяць тестово запускати і в літній період. Вони мають бути у повній готовності на постійній основі. Важливо також мати запас палива до них.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: