15:36, 17 Липня 2018

Як у Луцьку планують боротись із неприємним запахом

Сьогодні, 17 липня, відбулась прес-конференція, на якій розповіли причини виникнення неприємного запаху у місті та заходи боротьби з ними.

Про це повідомляють на сайті Луцькради.

У ній взяли участь перший заступник міського голови Григорій Недопад, заступник міського голови Костянтин Петрочук, радник міського голови Ігор Поліщук, директор департаменту житлово-комунального господарства Юрій Крась, начальник відділу екології Анатолій Гламазда, головний інженер КП “Луцькводоканал” Сергій Строк, директор ТзОВ “Волиньхімконтроль” Валентин Данилюк та представники комунальних підприємств.

Ігор Поліщук акцентував, що проблема неприємного запаху в місті не нова, вона почалася з 2014–2015 року, але минулоріч особливо загострилася, тому що запрацював завод ТОВ “Біопек”, який почав зливати відходи на поля фільтрації. За словами радника міського голови, не один рік побутові та каналізаційні відходи з мікрорайону Вересневе зливалися на поля фільтрації, через це й виникав неприємний запах. Щоб вирішити цю проблему, у 2017 році в мікрорайоні було збудовано каналізацію. Однак цього року все повторилося.

Ігор Поліщук розповів, що провели комплексну роботу з виявлення причин виникнення смороду і їх є декілька. Перша — підключення зливових каналізацій багатоквартирних будинків до фекальних каналізацій міста. Міська рада залучила профільних спеціалістів, які провели відповідні дослідження. Було виявлено, що побутова каналізація вулиць Арцеулова, Грушевського, Гулака-Артемовського підключена до зливової каналізації міста. Під час перепаду тиску запах із побутової каналізації піднімається через решітки зливової. З забудовником проведено перемовини, і він повинен ліквідувати проблему. Але, на жаль, такий будинок в місті не один.

Другою причиною, за його словами, є злив фекалій з приватних будинків, які знаходяться на березі річки Сапалаївка. На сьогодні проводиться робота з виявлення незаконних врізок в річку. Третьою причиною є робота заводу ТОВ “Біопек” та злив мелясної барди на поля фільтрації. Ігор Поліщук акцентував, що з моменту побудови каналізації у мікрорайоні Вересневе до початку липня цього року з цього мікрорайону були відсутні скарги на неприємні запахи, але нещодавно вони поновились.

“У нас є фото- та відеодокази того, як на поля фільтрації, на нашу думку, зливають мелясну барду з заводу “Біопек”. Цей випадок був зафіксований працівниками відділу екології міської ради”, – сказав він.

Четверта причина – це підключення фекальних каналізацій приватних домоволодінь до зливових каналізацій та самовільні зливи асенізаційних машин в мережу міста. Департамент муніципальної варти затримував порушників, які підіймали каналізаційні решітки та зливали відходи.

Ігор Поліщук розповів, що створено комісію з дослідження підключень фекальних каналізацій багатоквартирних будинків у зливові.

Перший заступник міського голови Григорій Недопад, який є головою комісії, розповів, що на вулиці Арцеулова проведено зливову каналізацію, де всюди проведено врізку фекальної. Щодо несанкціонованих зливів у Сапалаївку, то проводяться спостереження та дослідження. Зараз існує проблема на проспекті Відродження, де було виявлено невідому речовину. Григорій Недопад звернувся до лучан, щоб телефонували на гарячу лінію 15-80 у разі виявлення порушень.

Також він повідомив, що наразі існує єдине місце зливу відходів на вулиці Мамсурова. Всі асенізаційні машини пронумеровані, з ними заключені договори, та вони мають відповідні дозволи на вивіз фекальних мас.

На сьогодні розроблено нові правила приймання стічних вод, які будуть внесені на розгляд виконавчого комітету міської ради.

Також Ігор Поліщук додав, що КП “Луцькводоканал” спільно з ТОВ “Волиньхімконтроль” провели дослідження та відібрано аналізи всіх зливів на насосних станціях.

Директор ТзОВ “Волиньхімконтроль” Валентин Данилюк, у свою чергу, розповів, що підібрано препарат на основі хлориду натрію, який допоможе знезаразити зливи та зменшити їх запах. На етапі впровадження препарат надаватиметься підприємством безкоштовно. Він випробовуватиметься на найбільших насосних станціях міста. Стічні води після застосування препарату пройшли необхідні дослідження. Валентин Данилюк продемонстрував, як працює препарат на практиці, провівши хімічний експеримент.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: