19:04, 24 Серпня 2021

Як у Луцьку відзначили 30-ту річницю Незалежності України

Дату, що укріплює націю, виражає дух народу, символізує славне минуле, сьогодення і майбутнє, відзначили лучани.

Урочиста академія з нагоди 30-ї річниці Незалежності України відбулася 24 серпня у приміщенні Волинського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Т.Г.Шевченка у Луцьку.

Через несприятливі погодні умови сьогодні святкування перенесли з Театрального  майдану у приміщення. На майдані лучани мали змогу переглянути на великому екрані трансляцію святкового параду у Києві.

Перед початком дійства поблизу входу до драмтеатру відбулося урочисте святкове погашення поштової марки та конверту, виготовлених до 30-ї річниці Незалежності України. На марці – текст вірша «Молитва за Україну» юної письменниці Олександри Бурбело. Святкове спецпогашення  погашення сьогодні відбувалося в усіх регіонах України.

На початку урочистої академії хвилиною мовчання вшанували полеглих за Незалежність України.

Ведучі заходу зауважили, що українці святкують об’єднані вірою та непохитним переконанням, що Україна – єдина, і це єдина правда, в яку віримо ми і в яку вірили українські лицарі духу.

Символом цьогорічних святкувань стала квітка, яка цвіте і поєднує у собі розмаїття символів. Волинь уособлює червона квітка, яка ввібрала у себе геральдику Волинської області, герб якої – срібний хрест як символ життя, християнства та оборони віри. На прапорі Волині біла барва означає чистоту помислів, а червона – хоробрість, мужність, безстрашність, любов людини до свого творця, готовність віддати життя за Бога та батьківщину.

З вітальними словами до волинської громади зверталися голова Волинської ОДА Юрій Погуляйко, голова Волинської облради Григорій Недопад та Луцький міський голова Ігор Поліщук.

Голова облдержадміністрації вручив родинам загиблих волинських бійців Андрія Атаманчука, Олега Вишневського та Дмитра Колєснікова ордени «За мужність» ІІІ ступеню (посмертно), які присвоїли Указом Президента України напередодні Дня Незалежності.

Після вручення державних нагород розпочалися виступи виконавців та музичних і танцювальних колективів, які впродовж років прославляють Волинь. Лунали повстанські та народні пісні, поезія Сергія Жадана, історичні гімни та класичні композиції.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: