15:29, 30 Березня 2021

Як у Луцьку боротимуться зі смородом

Прихід весни та потепління в попередні роки відбувався майже одночасно з появою неприємних запахів у місті, що виникали з різних джерел. Для того, щоб не допустити цього та максимально спрацювати на випередження, у міськраді заявили, що докладають максимальних зусиль для контролю над можливими джерелами таких запахів і працюємо над усуненням вже відомих джерел запахів.

Про це у «Фейсбук» повідомив Луцький міський голова Ігор Поліщук.

«Одним із джерел є неприємні запахи, спричинені діяльністю очисних споруд, які збудовані в 1973 році. За час функціонування очисні споруди жодного разу капітально не ремонтувалися, щодо них не забезпечували належний догляд та обслуговування.

Для того, щоб змінити ситуацію минулого року на очисних спорудах було закуплено обладнання та виконали робіт на суму понад 5 мільйонів гривень.

Цього року роботи продовжаться та будуть застосовані нові підходи до боротьби з неприємними запахами, джерелом яких є очисні споруди та інші споруди КП “Луцькводоканал”.

Так, цього року на очисних спорудах вживатимуть такі заходи:

Застосування біопрепаратів для очистки стічних вод від органічних складових, що будуть вводитися на всіх етапах очистки. Серія препаратів різного рівня впливу буде вводитися окремо в мулові карти, в аеротенки, у біоставки. Вартість проекту – 4,4 млн грн. Очікуваний ефект: зменшення навантаження на блок біологічної очистки Очисних Споруд Каналізації (ОСК), зменшення інтенсивності запахів, зневоднення мулу на мулових картах, вивільнення частини мулових карт.

Заміна  800 метрів трубчастих аераторів в аеротенках-складових системи біологічної очистки стічних вод, встановлено та модернізовано системи високоякісної аерації на блоку біологічної очистки стічних вод на ОСК. Вартість проекту – 1 млн грн. Очікуваний ефект: підвищення рівня ефективності біологічної очистки стічних вод від органічних складових, зменшення споживання електричної енергії.

Проведення капітального ремонту вторинного радіального відстійника на ОСК. Вартість проекту – 1,2 млн грн. Очікуваний ефект: покращення якості очистки стічних вод, зменшення навантаження на інші споруди.

На двох з найбільших каналізаційних насосних станціях (КНС) № 1 та № 3 встановлять дві системи озонування повітря, які очищують середовище від шкідливих сполук та від можливих неприємних запахів на територіях КНС та прилеглих до них територіях. Вартість проекту – 1,3 млн грн. Очікуваний ефект: усунення шкідливих викидів в атмосферу, усунення неприємних запахів на території та поблизу КНС.

Очищення двох мулових карт на ОСК. Вартість проекту: 0,45 млн грн. Очікуваний ефект: звільнення 2-х мулових карт для заповнення мулом з біоставка № 2, можливість очищення біоставка № 2», – пише він.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: