22:29, 05 Квітня 2022

Як у Ковелі працює центр збору та надання допомоги

Дитячий і дорослий одяг, засоби гігієни, продукти харчування, іграшки можуть отримати люди, яких війна змусила залишити свої оселі в центрах збору та надання допомоги.

Про це повідомляють на веб-сайті Ковельської міськради.

В одному з них працює близько 10 волонтерів, їм також допомагають працівники ЦНАП, міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді. Вони приходять аби підтримати постраждалих, забезпечити необхідним, навіть розрадити, коли психологічно важко.

Директор закладу, де діє центр, Тетяна Середюк розповідає, що вони щодня обслуговують понад 130 сімей:

“Ми працюємо як одна велика команда. Засоби гігієни, їжу та одяг передають з-за кордону, а також приносять містяни. Для того, аби здійснювати контроль за розподілом допомоги, створили спеціальний реєстр. Одяг можна брати у необмеженій кількості. Продуктові набори формуються на кожну конкретну людину”.

З перших днів війни волонтери працюють без вихідних.

“Тут відчуваєш себе потрібним. Звісно, ми не можемо осягнути усього того жаху, який довелося побачити людям, які вимушено покинули свої домівки. Хочеться хоч чимось зарадити. Робимо все можливе, аби вони комфортно почувалися, мали усе необхідне”, – каже Юлія.

Чимало ковельчан привели у центр добрі серця та бажання допомогти. Жінки готують дома пиріжки і приносять їх, аби випічкою порадувати хлопців на фронті.

Інна Третяк, яка увесь свій вільний час присвячує волонтерству і для якої центр став другою домівкою, а його команда — сім’єю про ковельських жінок на своїй сторінці у «Фейсбук» написала:

Ірина Машенцова та її команда – ви супер козачки! Ваша шалена енергетика у кожному смаколику, якого ви поклали у коробку для наших відважних воїнів! Все це ми передали на передову! Нехай наші хлопці відчують тепло рідної домівки, любов ніжних материнських рук! Лише разом ми зможемо здолати ворога! Слава Богу за все! Слава Україні і Героям слава! Дякуємо”.

За час роботи центру збору та надання допомоги прийнято вантажі з Польщі, Німеччини, Італії, Бразилії, Швеції. Їх сортують та відправляють військовим, до місць гуманітарної катастрофи, а також передають біженцям.

Продуктів харчування, гігієнічних засобів, одягу тут ще більш ніж достатньо. Тож запрошуємо усіх вимушено переміщених осіб звертатися у  центри надання допомоги.  Для підтвердження статусу потрібно надати довідку про реєстрацію у відділі обліку, розподілу та приватизації житла.

Такі центри діють у Палаці учнівської молоді, Палаці Шевченка та дитячо-юнацькій спортивній школі.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: