11:12, 16 Квітня 2023

Як у кафедральному соборі Луцька відзначили Великдень

У день Світлого Христового Воскресіння у кафедральному соборі Святої Трійці обласного центру відбулося святкове богослужіння. Його очолив митрополит Луцький і Волинський Михаїл.

Про це повідомляють на веб-сайті Волинської єпархії ПЦУ.

Традиційно частина великоднього Євангелія прозвучала різними мовами на ознаку того, що Православ’я – віра всесвітня.

У своєму великодньому вітання архіпастир зазначив, що сьогоднішнє святкування з присмаком гіркоти, бо ми проходимо Голгофські страждання. Ми віримо, що скоро наступить мир і перемога. Світле Христове Воскресіння – це найбільша любов Господа до людини. І хай ця Божа любов увінчається перемогою України над ворогом. Після богослужіння і закінчення комендантської години відбулося освячення великодніх кошиків на соборному майдані. Освячення тривало й протягом попереднього дня.

Із храму велася трансляція, тож усі могли долучитися до служби, залишаючись удома. Її коментував ігумен Никодим (Смілий), намісник братського монастиря Воздвиження хреста Господнього.

Цьогоріч паломницька група не їздила до Єрусалиму за благодатним вогнем. Тому кошти, які були направлені для цього, передали на потреби Збройним Силам України. Проте благодатний вогонь потрапив в Україну під час пасхального богослужіння. Із благословення митрополита Михаїла та за сприяння «Волинського братства Святого Володимира Великого» його доставили із Варшави до кафедрального собору Луцька і передали до всіх храмів ПЦУ.

Перед Великоднем митрополит Михаїл очолив основні відправи Страсного тижня: чин омовіння ніг, ранню Великої п’ятниці з читанням 12-ти уривків із Євангелій (спомин спасенних страждань Ісусових), вечірню з виносом плащаниці.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: