10:53, 28 Квітня 2019

Як святкували Великдень у Свято-Троїцькому соборі Луцька

На Світле Христове Воскресіння, Пасху 28 квітня в луцькому кафедральному соборі Святої Трійці відбулися урочисті Богослужіння.

Опівнічну, хресний хід і Ранню очолив декан протоієрей Микола Нецькар. Перед Літургією до собору ввійшов митрополит Луцький і Волинський Михаїл із благодатним вогнем. Його з Єрусалима привезла волинська делегація, яку очолив владика.

Про це повідомляють у Волинській єпархії ПЦУ.

На завершення Ранньої о. Микола прочитав Огласительне слово святителя Йоана Золотоуста. Традиційно частина великоднього Євангелія прозвучала різними мовами на ознаку того, що Православ’я – віра всесвітня.

Радість спільного святкування розділили заступник голови ОДА Світлана Мишковець, перший заступник голови облради Олександр Пирожик, виконувач повноважень міського голови, секретар міськради Григорій Пустовіт, інші представники влади.

Після Літургії високопреосвященний виступив із вітальним словом, у якому нагадав: Пасха – це не лише прославляння Господа, а й усвідомлення того, що Він переміг смерть. І тому сьогодні нас повинна огортати радість від спілкування з нашими рідними, яких немає на цьому світі. Адже сьогоднішнє свято доносить нам, що вони залишаються з нами духовно. І ми можемо з ними спілкуватися біля могили, через фотографії, але перш за все через молитву. Тому архієрей побажав, аби у нас довше залишалося відчуття радості, що Ісус Христос подолав смерть.

Із амвону волинян вітали й високопосадовці.

Потому відбувся хресний хід та освячення великодніх кошиків. Охочих розділити радість спільного Богослужіння не вмістили ані храм, ані соборна площа. Тому парафіяни заповнили Театральний майдан.

Перед Пасхою митрополит Михаїл очолив такі відправи Страсного тижня: Божественну Літургію у Великий четвер (спомин Тайної вечері), чин омовіння ніг і Ранню з читанням 12-ти страсних Євангелій.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: