17:56, 16 листопада 2018

Як школярі обирають професію у луцькому виші. ФОТО

14 листопада до Луцького національного технічного університету вчергове прибули школярі, а саме 10-класники Луцького НВК № 10, аби визначитися із майбутньою професією.

Про це повідомили у виші.

Зокрема, у стінах Луцького НТУ активно працює Центр професійного і кар’єрного консультування. Наразі протестували декілька сотень школярів, потенційних абітурієнтів та студентів.

Робота цієї платформи дозволяє надати вагому допомогу молодим людям у самовизначенні й пошуку себе на ринку праці. Центр професійного і кар’єрного консультування допомагає потенційним абітурієнтам визначитися із професійною самоідентифікацією ще зі шкільної парти. Надалі він сприятиме студентам в успішному працевлаштуванні, навчаючи молодь коректно спілкуватися під час співбесіди та правильно визначитися із місцем роботи.

Так, учні 10-А класу Луцького НВК № 10 Артем та Володимир розповіли, що наразі мають приблизно сформований вектор професії.

«Сьогодні ми хочемо переконатися, чи правильний вибір у житті плануємо зробити. Якщо ми побачимо інший результат, це буде гарною нагодою щось переосмислити чи співставити. Дуже цікаво пройти тестування», – кажуть школярі.

«Нам до школи прийшло запрошення від центру кар’єри, ми вирішили скористатися такою можливістю. Оскільки у нашому навчальному закладі є спецкурс під назвою «Побудова кар’єри», дуже доречно учням пройти і відповідне тестування. У нас на жаль такої програми немає. Принагідно хотіли показати дітям Луцький національний технічний університет», – додала шкільний практичний психолог Олена Вітюк.

Варто зазначити, що створення університетського кар’єрного центру відбулося в рамках реалізації проекту технічної допомоги ЄС «Підвищення конкурентоспроможності випускників на ринках праці України і Білорусі шляхом створення транскордонної регіональної мережі університетських Центрів професійного і кар’єрного консультування».

Унікальність цього проекту полягає у програмному забезпеченні, аналогів якому в Україні досі немає. Його метою є творення інфраструктури для професійно-технічної підтримки студентів та випускників в університетах-партнерах, що забезпечить розвиток професійної та кар’єрної самоідентифікації випускників, об’єктивного підтвердження та представлення їх професійної компетенції роботодавцям на ринку праці України та Білорусі.

Крім того, проект передбачає:

– створення центрів професійної орієнтації, оснащених необхідним обладнанням та сучасним програмним забезпеченням у кожному партнерському університеті (створення технологічної бази для професійного навчання);

– навчально-методичну діяльність – підготовка, освіта та сертифікація консультантів за допомогою семінарів, семінарів, конференцій та публікацій навчальних посібників, обмін досвідом та найкращими практиками;

– консалтингову діяльність – професійне та професійне керівництво учнями та випускниками середніх шкіл у створених Центрах сертифікованими консультантами, проектування баз даних випускників, шукачів роботи, доступ до баз даних для потенційних роботодавців та рекрутерів;

– інформаційну діяльність – інформаційна підтримка проекту для абітурієнтів, студентів, випускників, роботодавців та найманих працівників, місцевих освітніх органів та операторів ринку праці;

– розповсюдження найкращих практик в Україні та Білорусі – семінари та конференції, публікації в ЗМІ та Інтернеті.

Раніше у стінах Луцького національного технічного університету відбулося урочисте перерізання стрічки, що символізувало відкриття нової сучасної платформи для підвищення якості профорієнтації молоді – Центру професійного і кар’єрного консультування.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: