10:49, 02 листопада 2020

Як правильно обрати чоловічий шампунь*

Багато чоловіків навіть не замислюються, який саме шампунь обрати. Вони беруть перший, що потрапиться (або ж гарно розрекламований). Але далеко не кожен розкручений шампунь підійде вашому типу волосся, а деякі засоби, взагалі, можуть негативно впливати, як на волосся так й на шкіру голови, що може призвести до випадіння волосся та утворенню лупи.

Для початку ми розповімо чоловікам, як визначити свій тип волосся. Адже, це дуже важливо при покупці шампуню.

1. Нормальне волосся – переливається на сонці та має чистий блиск, не січеться, добре розчісується та піддається укладанню. Після миття голови зберігає свіжий та здоровий вигляд протягом декількох днів.

Догляд: використовуйте шампунь та ополіскувач для нормального волосся 2-3 рази в тиждень, цього буде достатньо для підтримання здоров’я волосся.

2. Жирне волосся – в чоловіків з таким волоссям потреба в митті голови виникає практично кожного дня, через те, що швидко з’являється жирний блиск та волосся здається брудним. Жирність волосся обумовлена більшою частиною генетичною схильністю і в меншій – неправильним харчуванням (великою кількістю жирів та вуглеводів).

Догляд: є думка, що мити голову щодня не можна, але, якщо ви маєте жирне волосся – це необхідність. Також варто уникати шампунів з силіконом та за можливості обмежити споживання тваринних жирів та солодкого.

3. Сухе волосся – виглядає тьмяним та млявим, січеться, погано розчісується. Волосся часто стає сухим через поганий догляд та дій, що його травмує (використання фарб для волосся та засобів стайлінгу, розчісування металевою щіткою, гаряче повітря від фену тощо), це призводить до змінення структури волосся та до їх випадіння.

Догляд: мити голову достатньо один-два рази на тиждень шампунем для сухого волосся. Бажано, хоч раз на тиждень робити зміцнювальну маску за 40-60 хвилин до миття волосся.

4. Змішаний тип – зазвичай характерний для довгого волосся. Шкіряний жир, що виділяється, не розповсюджується по всій довжині, внаслідок чого волосся жирне на коренях та сухе на кінчиках.

Догляд: голову потрібно мити 2-3 рази на тиждень шампунем для нормального або змішаного волосся. Для кінчиків волосся необхідно робити укріплювальні маски та регулярно їх стригти.

Отже, коли ви навчилися визначати тип волосся, перейдемо до вибору шампуню.

Шампунь призначений для видалення сального секрету з волосся та шкіри голови, й тільки. Не вірте яскравій рекламі, де розповідають, що шампунь поновлює структуру волосся та сприяє його росту. Всі «натуральні» рослинні компоненти, кераміди, пептиди, фруктові кислоти та інше лише рекламний хід. Навіть, якщо вони містяться в шампуні, то змиваються детергентами швидше, ніж почитають діяти.

Детергенти (поверхнево-активні речовини) – це компоненти, які розчиняють або обволікають частки жиру та бруду, а потім змиваються водою. Саме завдяки їм шампуні піняться.

М’які поверхнево-активні речовини створюють менше піни й, зрозуміло, мають меншу очищувальну здатність. Проте, вони не викликають подразнення шкіри та застосовуються у дитячих шампунях або засобах для сухого та пошкодженого волосся (зазвичай продаються в аптеках). Жорсткі поверхнево-активні речовини – широко розповсюдженні, добре піняться та очищують волосся від забруднень, але вони не підходять для сухого та чуттєвого волосся. Їх можна використовувати чоловікам, у яких жирне та нормальне волосся.

Давайте розглянемо декілька видів чоловічих шампунів, які є найвідомішими та найпоширенішими на сучасному ринку.

Шампунь 2 в 1 чи 3 в 1 краще не використовувати, залишіть їх на випадок подорожі. Чим більше складових, тим гірша дія кожного з них. Ополіскувач нейтралізує потужну силу шампуню, який у свою черву вбиває корисні властивості ополіскувача. По-друге, цей шампунь може позбавити вас лупи, через те, що до його складу входить сильний протигрибковий компонент. Але пам’ятайте, що саме з цієї причини, таким шампунем не можна мити голову кожного дня. Такий шампунь треба застосовувати 2-3 рази на тиждень й за курсом, мається на увазі доки не пропаде лупа, потім використання припинити.

Шампунь на відварах трав. Будь-який шампунь складається на 80 % з дистильованої води, що відчищена від домішок, а не з відвару. Навіть, якщо уявити, що виробник каже правду, щоб зберегти такий шампунь понад рік буде потрібна велика кількість консервантів, які зруйнують всю користь трав. До того ж, якщо шампунь зроблений з відвару трав, навіщо в його склад додають виробничі барвники для «натурального кольору»?

Купуючи чоловічий шампунь звертайте увагу на відповідні сертифікати відповідності. Його видають лише тій продукції, у якій міститься великий відсоток натуральних складових. Добре коли в шампуні склад хімії не більший за 5 % (у звичайних шампунях хімії від 15 % до 30 %).

Отже, догляд за волоссям важливий навіть для чоловіків. Уважно читайте склад шампуню та ваше волосся буде завжди неперевершене.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: