17:42, 23 Березня 2021

Як правильно годувати малюка*

Молочна суміш “Хіпп” — прекрасний замінник материнського молока, якщо грудне вигодовування неможливе. Для старших за віком малюків добре підходять дитячі каші, фруктові та овочеві пюре. Якісне дитяче харчування виробляють з екологічно чистих продуктів, вирощених без застосування нітратів і пестицидів. В Україні дитяче харчування “HiPP” пропонує компанія “Хіпп Україна” (https://shop.hipp.ua).

Змішане вигодовування

Деякі мами використовують змішане вигодовування з різних причин, серед яких:

– захворювання матері та дитини;

– гіполактія;

– ранній вихід на роботу та ін.

При годуванні дитини грудним молоком в поєднанні з молочними сумішами необхідно постійно контролювати вагу дитини. Важливо, щоб догодовування застосовувалося лише після годування грудним молоком. Крім того, необхідно врахувати рекомендації фахівців: грудне молоко обов’язково пропонують дитині при кожному годуванні, тому що чергування годування грудним молоком і сумішшю призведе до згасання лактації. При невеликій кількості молока дитину прикладають до обох грудей, а при невеликому об’ємі догодовування його проводять з ложечки, а не з пляшки.

Штучне вигодовування

При штучному вигодовуванні рекомендують годувати малюка з інтервалом в три або три з половиною години, в ідеалі — з шестигодинною перервою на ніч. Після введення прикорму дитину можна перевести на п’ятиразове харчування.

Вважається, що суміші на козячому молоці не можуть викликати алергію, але це не так. Проте вони легко засвоюються і перетравлюються, мають приємний смак і багаті на поживні речовини. Тому при непереносимості окремих компонентів коров’ячого молока або алергії на нього використовують суміші на козячому молоці.

За своїм складом суміші наближаються до жіночого молока завдяки:

– зменшення вмісту і змін у складі білка, що знижує негативний вплив на обмін речовин і навантаження на нирки та травну систему;

– введення таурину, який необхідний для нормального розвитку сітківки і головного мозку, всмоктування жирів;

– використання поліненасичених жирних кислот і лактози;

– зниження вмісту мінеральних солей і введення йоду, селену, заліза, міді, цинку, марганцю, вміст яких у коров’ячому молоці нижчий, ніж у грудному.

– часто в адаптовані молочні суміші вводять нуклеотиди, про- і пребіотики. Нуклеотиди сприяють формуванню імунітету дитини. Пре- і пробіотики забезпечують нормальну мікрофлору кишечника.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: