17:35, 29 Березня 2019

Як правильно розмістити картини в інтер’єрі?*

Картини в інтер’єрі можуть додати особливого шарму і краси в обстановці. Але також негармонійно підібрана картина може запросто зіпсувати атмосферу у кімнаті. Як правильно обрати і купити картину в кімнату, щоб все оздоблення приміщення гармоніювало та створювало потрібний дизайнеру настрій? Можна, звісно, замовити картину на замовлення, але такий витвір може коштувати недешево і виконуватись довго. А можна відвідати спеціалізований інтернет-магазин картин https://art-holst.com.ua/personal-photo та обрати картину на стіну з допомогою професійного консультанта.

Як правильно розмістити картини: основні правила

– Картину потрібно розміщувати на рівні очей. Професійні дизайнери знають про правило «57 дюймів». Від підлоги ця відстань повинна складати приблизно 147-150 см. Тут береться орієнтир на середній зріст дорослої людини. У музеях, до речі, картини розміщують на кілька сантиметрів вище, оскільки в залах багато вільного простору і є можливість зробити крок назад, щоб роздивитись полотно.

– Правильно обрати розташування. Якщо мова йде про вітальню, то традиційно, місце над диваном найкраще підходить, щоб розмістити картину на стіні. Її буде помітно одразу, при вході, але разом з тим картина не буде відволікати від перегляду кінофільму. Якщо місце над диваном ідеально підходить, залишилось обрати кількість та розмір картин. Виграшно виглядає одна велика картина у масивній рамі для більш класичного інтер’єру, чи без рами взагалі для мінімалістичних оздоблень. Також можна використовувати 2-3 середніх за розміром картин або більшу кількість маленьких.

– Композиційність. У випадку використання кількох картин важливо, щоб правило композиції було присутнім. Насправді немає правила, яке б забороняло в одній композиції використовувати, наприклад, портрети та пейзажі, але все разом має бути у гармонії.

– Симетрія. Для одних інтер’єрів симетрія буде вкрай важливою, тоді коли для інших пасуватиме повна асиметрія.

– Освітлення. Велику роль у інтер’єрі відводиться освітленню. Сприйняття картин на стінах також залежатиме від цього фактору. Наприклад, якщо картин дуже багато, вони різної форми та змісту, найкращим варіантом буде організація галерейної площини з хорошим освітленням. Для цього можна обрати вільну стіну з хорошим денним освітленням (або створити підсвітку штучно) та розмістити по всій її площині картини, як у галереї.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: