16:56, 28 Жовтня 2021

Як поліція на Волині протидіє домашньому насильству

За 9 місяців цього року мобільні групи з протидії домашньому насильству здійснили понад 1800 виїздів на відповідні виклики, однак не всі вони підтвердились.

Про це повідомляють на веб-сайті поліції Волині.

За інформацією управління превентивної діяльності ГУНП, станом на 1 жовтня на превентивних обліках в територіальних підрозділах перебувало 2 213 осіб-кривдників, з яких 2040 чоловіків, 169 жінок та 4 особи віком до 18 років.

З ними ведеться профілактична робота.

Загалом, на виклики про домашнє насильство можуть реагувати різні наряди поліції, у тому числі, патрульні поліцейські. За 9 місяців співробітники поліції склали понад 2 тисячі протоколів за ст. 173-2 КУпАП – домашнє насильство, винесли понад 430 термінових заборонних приписів.

Відповідно до наказу керівника ГУНП, у 2019 році створили сектор протидії домашньому насильству в Луцьку та в 2021 році – дві мобільні групи у Володимир-Волинському РВП та Ковельському РУП: вони опрацьовують виключно ті виклики, які стосуються суто домашнього насильства. Окрім приїзду на виклик, ці поліцейські надають поради жертвам, можуть доставити їх у тимчасовий притулок, а кривднику виписати терміновий заборонний припис, що унеможливлює будь-які контакти з постраждалою особою. За 9 місяців ці мобільні групи здійснили 1802 виїзди, з них підтвердилось 619 викликів. Зокрема, у Луцьку було 1550 виїздів, у Володимир-Волинському районі – 71, у Ковельському – 181 виклик.

Протягом 9 місяців цього року працівники поліції Волинської області до ЄРДР внесли відомості по 22 кримінальних провадженнях за ст. 126-1 КК України (домашнє насильство) та відкрили 16 кримінальних проваджень за ст. 390-1 КК України (невиконання обмежувальних заходів, обмежувальних приписів або не проходження програми для кривдників).

Існує і позитивна практика винесення обмежувальних приписів судами. Так, за 9 місяців винесли 17 таких приписів: по 5 в Луцькому та Ковельському районах, 7 – у Володимир-Волинському.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: