08:44, 23 Травня 2022

Як отримати безоплатну допомогу людям, які пережили сексуальне насильство

В Україні в травні на повну запрацював благодійний фонд «Сильні». У фонді люди, які пережили сексуальне насильство, можуть отримати допомогу конфіденційно та безоплатно.

Жінки, чоловіки, дівчата, хлопці, діти, які пережили сексуальне насильство, та їхні батьки — можуть отримати допомогу за одним із трьох напрямів: оплата медичних послуг, психологічна та юридична допомога. Це все відбувається конфіденційно та безоплатно. Кошти на лікування передають доброчинці.

Щоб отримати допомогу, потрібно звернутися до фонду «Сильні». Це можна зробити через спеціальну форму за посиланням або чат-бот у “Телеграмі”.

«Людина, яка пережила сексуальне насилля, найчастіше перебуває у вразливому стані ще й тому, що її (його) деякий час не сприймали за рівну (-го), її (його) волею знехтували, права були обмежені, а безпека повністю була порушена. Саме через те, ми дуже акцентуємо на тому, що вся допомога від фонду «Сильні» надається на добровільній основі. Людина може сама обрати бажаний вид допомоги, а також відмовитися від неї в будь-який момент»,пояснює головна психотерапевтка фонду «Сильні» Надія Волченська.

У «Сильних» ми попіклуються про фізичне здоровʼя людей, які пережили сексуальне насильство. Координатори допомагають із пошуком хороших компетентних лікарів, фонд сплачує всі аналізи, необхідні медичні витрати та подальше лікування травматизації від зґвалтування.

Фонд також працює і з психічним здоровʼям людей, які пережили сексуальне насильство. Якщо людина готова поговорити зі спеціалістом та пропрацювати свою травму — фахівці, які спеціалізуються саме на сексуальному насильстві під час війни, надають якісну психотерапевтичну допомогу.

Ще однією опцією допомоги від «Сильних» є юридична підтримка. Якщо людина готова й хоче розказати про скоєне насильство, разом із партнерською організацією допомагають зі зверненням у поліцію, у документуванні злочину, надають та оплачують увесь необхідний юридичний супровід.

«Ми дуже хочемо, аби Фонд на разі допоміг якомога більшій кількості людей. Але психологічний стан людей непередбачуваний і геть не всі готові звертатися по допомогу одразу. Людина може поговорити із психологом і зникнути на пів року, ще хтось може постійно плакати, хтось бути агресивними — немає ніякої стандартної поведінки. І ми це розуміємо, тому наша цілі — надати якомога більше інформації про можливу допомогу й дозволити людям самостійно приймати рішення», — розповідає засновниця благодійного фонду «Сильні» Ярина Вишенська.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: