17:00, 27 Жовтня 2020

Як обрати риштування та які його особливості*

Для забезпечення зручності і якості будівельних і оздоблювальних фасадних робіт, монтажних робіт на великих висотах застосовують конструкції, так зване будівельне риштування. Таке пристосування сприяє розміщенню як одного будівельника на майданчику, так і їх бригади максимально близько до оброблюваної поверхні. Крім простоти збірки і звичайної зручності в експлуатації, вони забезпечують безпеку працівників, що є однією з перших умов, яким повинні відповідати пристосування для виконання висотних робіт. Купити риштування можна, замовивши його в інтернеті. 

Є кілька типів будівельних риштувань, які підбирають виходячи з характеру виконання робіт. Серед них найбільш популярні рамні, клино-хомутові, штирові (або ригелі). Можливі й інші варіанти, як хомутові, модульні клинові і чашкові конструкції. Всі вони відрізняються принципом побудови та кріплення, проте мають незмінні складові, з яких споруджують каркас. Так, їх складають:

– Вертикальні елементи;

– Горизонтальні елементи;

– Діагоналі;

– Настил;

– Система кріплення;

– Домкрати;

– Аксесуари та супутні товари.

Для забезпечення безпечного виконання робіт, всі складові елементи повинні бути виготовлені тільки відповідно до стандартів, бути міцними і пройти контроль якості підприємства-виготовлювача. Найбільш важливим критерієм оцінки заводу при виборі виробника є наявність високоякісного обладнання. Тільки сучасне оснащення, високий професіоналізм фахівців і вибір відповідної сировини дозволяють отримати продукцію, гідну максимальних балів серед користувачів.

Найбільш застосовуваний в якості основного матеріалу виготовлення — трубний металопрокат. Так, для створення будівельних лісів застосовують зварні труби різного діаметру і перетину (круглого і квадратного). Їх вибір обумовлений як самою конструкцією пристрою, відомого як і його безпосереднім призначенням. Виходячи з цього краще вибрати:

Рамні будівельні риштування

Найбільш часто застосовуються конструкції при виконанні оздоблювальних фасадних, робіт. Вони мають порівняно невелику вагу. Чи не вимагають наявності спеціалізованого інструменту для збірки, залучення висотної спецтехніки, підйомних пристроїв і обладнання. Монтувати їх можна по всій площі фасаду, при цьому складання, як і демонтаж, не займають багато часу. Можуть комплектуватися замком прапорцевим, завдяки чому їх можна застосовувати з іншими типами будівельних лісів, коли в цьому є гостра необхідність і якщо подібне передбачено технічним завданням. Працювати на таких конструкціях зручно і, що головне, безпечно. Висота можливих робіт на таких будівельних риштуваннях доходить до позначки 100 метрів. При цьому майданчик може сприймати навантаження до 200 кгс/м2.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: