16:00, 11 Грудня 2020

Як новобудови перетворюються в гетто

Якщо Ви живете у новому будинку і сумніваєтеся, чи почався у Вас процес занепаду, ось Вам набір базових характеристик на шляху до перетворення у «гетто».

Про це розповідає менеджер з продажу житлової нерухомості “Атланта Нерухомість” Дмитро Хоміч.

1. Фасадний апокаліпсис

Якщо забудовник не заморочився питанням якісної концепції фасаду будинку, в процесі заселення і подальшого ремонту мешканці почнуть вносити серйозні корективи «візуалки»: відповідно до власних естетичних вподобань і бюджету.

Якщо балкони не засклені – їх обов’язково засклять (на власний смак і бюджет), якщо вікна неякісні – їх обов’язково замінять (на власний смак і бюджет), якщо не передбачені місця під кондиціонери – їх обов’язково встановлять (на власний смак і бюджет). Хаотичність розміщення і стилю, помножене на недотримання кольорової одноманітності – подібна «творчість» у наших широтах вважається явищем нормальним і звичним.

2. Війна за МЗК

Місця загального користування (МЗК) – загальнобудинкова власність і предмет бажань та суперечок більшості мешканців. Практика показує: квартира майже ніколи не буває достатньо великою, щоб у ній вмістилися: дитячий візок (інколи – дві штуки), велосипед (інколи – за числом мешканців), зимова гума (інколи – відразу від двох автомобілів) і шафа, яку “я ось-ось заберу на дачу” (інколи – може бути і тумбочка, і пошарпаний стілець з попередньої квартири).

Коли справа дістається килимка у загальному коридорі, на який виставляється все більше духмяного взуття – все, абзац, «гетто» стукає у Ваші двері.

3. Інтер’єрні рішення для курців

Експерт каже, що особисто ще не зустрічав забудовника, який би організував приміщення для курців, де останні могли б знищувати легені з максимальним комфортом. Такі зони з’являються стихійно – недопалки, консервні банки та зламаний стілець, який, як пам’ятаєте, так і не дістався дачі або смітника.

4. Галерея аматорської художньої самодіяльності

Вона може з’явитися де завгодно: в ліфті, на стінах під’їзду, на зовнішній стіні будинку. Як правило, все починається з маленьких, виконаних кольоровою крейдою, квіточок і гасел типу “Сонце, ай лав ю!”. Має стійку тенденцію поступово переростати до карикатур на чинного президента та етнографічних довідок про те, що “Таня з 27-ї квартири – шал**а” (теж іноді з ілюстраціями).

Повірте – вистачає одного малюнку / напису і далі ця чума буде множитись й процвітати, від крейди до гострих предметів і фарби з балончика.

5. Дошка оголошень офлайн

Здавалося б, що такого: візиточка ремонтників у ліфті? Але – зі швидкістю лавини список буде доповнюватися сервісами доставки, продажем побутової техніки, постачальниками будматеріалів та іншими спецслужбами. Вони приклеюють, штампують, підписують від руки, в усі щілини запихають дисконтні купони. Досить швидко до цього кольорово-різношерстого полотна економічного зростання додається “Таня з 27-ї квартири – …” – і композиція знаходить свою завершеність.

6. Ландшафтний дизайн «АЛЯ-ХРУЩ»

Клумби в шинах, імпровізовані парканчики, газонні композиції з кольорових або фарбованих пляшок з-під пепсі, йогуртів та енергетиків – все палає в руках пенсіонерки, коли їй хочеться краси, а забудовник чи ОСББ не встигають відповідати рівню її амбіцій.

7. Собачі радості

Один сезон – і власників собак починає ненавидіти весь житловий комплекс. За відсутності дисципліни та /або окремого майданчика для вигулу, відходи життєдіяльності домашніх улюбленців починають рівномірним пластом покривати все навколо. І якщо у вашому ЖК сусіди не навчилися поважати один одного і прибирати за песиком, де б не трапилася з ним радість полегшення – Вас чекають тяжкі часи.

Необхідність надягати гумові чоботи, щоб просто підійти до під’їзду, ще не підвищувала статус жодного нового будинку.

Надто згущені фарби? Вихід є – рано чи пізно, у кожному будинку з’являється сусід, який всім незадоволений. Виключно неприємна людина, скандаліст і зануда, який не розуміє творчості у ліфті та під’їздах, якому заважає безлад на квартирних майданчиках і не подобається саморобний дизайн прибудинкової території.

Як правило, така людина розуміє одне: якщо кожен свій комфорт трошки розширить – то всі разом дуже здорово втратять: і у вартості квартир, і у комфорті, і у збереженні житла в стані нового будинку. У якому приємно жити й запрошувати гостей, та й продавати квартири (за необхідності) на порядок легше.

“Тому моя особиста порада – навіть якщо чужий перфекціонізм в’язне у Вас на зубах, як прострочений мармелад – прислухайтеся. Як свідчить практика, зусиллями саме таких людей новий будинок максимально довго залишається таким, у якому Ви й придбали своє теперішнє житло”, — каже експерт.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: