19:13, 10 Серпня 2021

Як написати реферат з п’яти пунктів*

Класичний формат реферату складається з п’яти абзаців. Звичайно, це не єдиний формат для написання реферату, але це корисна модель, яку потрібно мати на увазі, особливо коли ви починаєте розвивати свої навички.

Вступний абзац

Потрібно правильно написати вступний абзац! Щоб дізнатися про різні способи залучення читача в вашому рефераті. Вступний абзац повинен також включати виклад тези, свого роду міні-начерк статті: він розповідає читачеві, про що написаний реферат. Остання пропозиція цього абзацу також має містити перехідні слова, які переміщує читача до першого абзацу основного тексту статті.

Перший абзац

Перший абзац основного тексту повинен містити найбільш вагомий аргумент, найбільш значущий приклад, найбільш розумну ілюстрацію або очевидну відправну точку. Перше речення цього абзацу має включати слова зв’язки, які з’єднуються з перехідним словом в кінці вступного абзацу. Тема цього абзацу повинна бути в першому або другому реченні. Ця тема повинна ставитися до тези у вступному абзаці. Остання пропозиція в цьому абзаці повинна включати перехідну думку для прив’язки до другого абзацу основного тексту.

Другий абзац

Другий абзац основного тексту повинен містити другий за вагомістю аргумент, або другий за важливістю приклад. Другу найрозумнішу ілюстрацію або очевидне продовження першого абзацу в тілі. Перше речення цього абзацу має включати зворотний гачок, який зв’язується з перехідним словом в кінці першого абзацу тіла. Тема цього абзацу повинна бути в першому або другому реченні. Ця тема повинна бути пов’язана з викладом тези у вступному абзаці. Остання пропозиція в цьому абзаці повинна включати перехідну думку-гачок для прив’язки до третього абзацу основного тексту.

Третій абзац

Як вважають експерти сайту best-work.com.ua, третій абзац основного тексту повинен містити найслабший аргумент, найслабший приклад, найслабшу ілюстрацію або очевидне продовження другого абзацу основного тексту. Перше речення цього абзацу має включати зворотний гачок, який зв’язується з перехідним гачком в кінці другого абзацу. Тема цього абзацу повинна бути в першому або другому реченні. Ця тема повинна ставитися до тези у вступному абзаці. Остання пропозиція в цьому абзаці повинна включати перехідний кінцевий підсумок, який сигналізує читачеві, що це останній важливий в цій статті. Цей підсумок також веде до останнього або прикінцевого абзацу.

Висновки — завершальний абзац

Цей абзац повинен містити таке:

натяк на шаблон, використаний у вступному абзаці;

повторне викладення тези з використанням деякої вихідної мови або мови, яка “перегукується” з вихідною мовою (Однак повторення не повинно бути дублюванням тези);

Резюме трьох основних моментів з тексту статті;

Завершальну заяву, яка дає читачеві сигнал про те, що обговорення добігло кінця (Ця остання заява може бути «закликом до дії» в переконливій статті).

Матеріал підготовлений за підтримки ​​сайту “Доклады на заказ“.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: