20:14, 06 Квітня 2020

Як на Волині святкуватимуть Великдень в умовах карантину

Влада заявляє, що в умовах пандемії відвідування церкви, участь у масових релігійних обрядах є небезпечним. Особливо гостро це питання постає напередодні великого релігійного свята – Великодня.

Про це йдеться на сайті Волинської ОДА.

Відтак, сьогодні 6 квітня 2020 року в облдержадміністрації відбулася чергова зустріч першого заступника голови ОДА Леоніда Кирильчука, представників Національної поліції України у Волинській області та керівників релігійних організацій області. Мета зустрічі – напрацювати ряд рекомендацій для безпечного святкування Вербної неділі та Пасхи в умовах поширення коронавірусної інфекції.

Участь у зустрічі взяли заступники голови облдержадміністрації Світлана Мишковець, Анатолій Костик та Олександр Троханенко.

«Перед великими релігійними святами ми повинні скоординувати свої дії, аби унеможливити поширення небезпечної хвороби, – звернулася до учасників наради заступниця голови облдержадміністрації Світлана Мишковець. – Від ефективності нашої з вами спільної роботи залежить життя та здоров’я наших громадян».

Згідно з постановою № 255 Кабінету Міністрів України від сьогодні в Україні діють посиленні карантинні заходи. Заступник начальника ГНУП у Волинській області Сергій Козак наголосив, що обмежувальні заходи стосуються і проведення релігійних обрядів. Відтак, поліція готова спільно із представниками духовенства та виконавчої влади напрацювати алгоритм дій проведення прийдешніх християнських свят.

«В умовах нинішньої ситуації пропонуємо усі релігійні обряди провести без участі парафіян. Освячення верби та паски здійснювати на вулиці з дотриманням усіх рекомендацій представників охорони здоров’я, з використанням засобів індивідуального захисту», – запропонував Віталій Тортина, заступник начальника управління – начальник відділу дільничих офіцерів поліції ГУНП у Волинській області.

До слова, наразі робоча група Волинської Ради Церков напрацьовує спільні рекомендації проведення Великодніх свят. Відповідні рекомендації будуть розміщенні на офіційному сайті Волинської облдержадміністрації та надані засобам масової інформації для максимального поширення серед населення.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: