12:51, 19 листопада 2019

Як на Волині польську поезію вітали

У Ковелі відбувся  VIII конкурс польської співаної поезії «Співаймо для Незалежної».

Про це інформують на сайті Ковельської міської ради.

На захід завітали солісти та гурти з Берестечка, Любомля, Рівного, Луцька й Тернополя. Активно до нього долучилися також ковельчани – старші й молоді солісти.

Гостей привітав голова Товариства польської культури в Ковелі Анатолій Герка. На адресу польської спільноти слова вітання з нагоди свята Незалежності висловили: консул Республіки Польща в Луцьку Тереза Хрущ, голова Федерації польських організацій в Україні Емілія Хмєльова, заступник міського голови Ковеля Ігор Прокопів, Евеліна Новосад із Товариства шанувальників Волині та Полісся з Холма, а також Тадеуш Міцюла, котрий представляв Товариство пенсіонерів-поліціянтів із Любліна. На урочистостях були присутні ксьондз Ян Бурас з інтеграційного центру в с.Замлинні та отець-францисканець Олександр Лукащук із костелу Успіння Пресвятої Діви Марії в Ковелі.

Камерний оркестр «Квінта» під керівництвом Тетяни Корнєвої виконав твір «Ave Maria», арію Ісуса з опери «Jesus Christ Superstar» та джазову композицію «Boogie». Учні польської школи з Ковеля декламували патріотичні вірші.

Короткі майстер-класи для виконавців провела Кароліна Нєпоґодзінська – солістка з Вроцлава.

Учасники конкурсу представили 28 пісень. Журі вирішило присудити І нагороду Богданові Макогону з Рівного за пісню «Z dymem pożarów», ІІ місце – також Богданові за композицію «Mamo, ty czuwałaś», ІІІ місце здобула Анна Рабчук із Ковеля за пісню «Czas nie będzie na nas czekał». Відзнаки отримали гурт «Водограй» із Берестечка за пісню «Barka», Анастасія Сахарук із Любомля за твір «Co z nami będzie» та Ольга Рудик із Ковеля за пісню «Matko moja, ty wiesz».

Усі учасники одержали нагороди та подарунки, які профінансували Генеральне консульство РП у Луцьку, члени Товариства шанувальників Волині й Полісся з Холма та Товариства пенсіонерів-поліціянтів із Любліна. Польська школа в Ковелі отримала в подарунок від обох товариств книги: польську художню літературу, підручники та дидактичні матеріали. Також кожному учасникові вручили диплом.

До слова, захід відбувся в межах проєкту «Для незалежності», який отримав фінансування від Сенату РП у рамках здійснення опіки над Полонією та поляками за кордоном за посередництвом фонду «Свобода і демократія».

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: