08:10, 02 Жовтня 2020

Як лучанин відмовився від газу і витрачає на опалення лише 500 гривень*

Жити без газу та опалювати будинок взимку від 500 гривень – це реально. Лучанин Олександр Гриб вже декілька років опалює власний дім за допомогою теплового насоса. Гаряча вода взимку взагалі виходить безоплатно.

Про цю технологію, її переваги та встановлення Олександр Гриб розповів для інтернет-видання «Волинь Online».

Без впливу на навколишнє середовище та надекономно: як лучанин встановлює по всій Україні шведське обладнання

Олександр Гриб є офіційним представником шведської компанії «Octopus Energy», яка виробляє теплові насоси «Octopus» з 1980 року. Головна ідеологія компанії – створення надекономічних систем опалення, використовуючи альтернативні джерела енергії, які максимально зберігають природні ресурси і не мають негативного впливу на навколишнє середовище. Офіційне представництво в Україні працює з 2008 року. За цей час теплові насоси «Octopus» встановлювали, як на промислових та соціальних об’єктах, так і у житлових будинках.

Тепловий насос – це обладнання, яке забирає низькотемпературну енергію з навколишнього середовища і передає її через теплоносій в систему опалення.

Пан Олександр розповідає, що довгий час шукав і в Польщі, і в Німеччині тепловий насос, який не потребує обслуговування і побачив такий у Швеції, який працював без сервісу з 1989 року.

«Я можу бути за кордоном і керувати температурою в будинку, – каже чоловік. – Управляти ним можна терморегулятором стаціонарно або з телефону в будь-якій точці світу. Аналогів у світі немає, в Україні ми продаємо їх понад десять років (це сотні реалізованих об’єктів) і на Волині та у Луцьку їх встановили чимало».

Він пояснює, що перевага цих теплових насосів у тому, що можна повністю бути незалежним від газу, вартість якого лише зростає з роками.

Теплові насоси «Octopus» не потребують дорогого технічного обслуговування, монтаж обладнання займає лише один, два дні, не потребують буріння свердловин, можна підключити до будь-яких систем опалення, не мають рухомих частин (а відповідно немає чому ламатися), мають повністю автоматичний режим роботи, гарантовано працюють до –40 градусів Цельсія, а взимку ще й мають унікальний зовнішній вигляд – крижана скульптура. Основна перевага – це скорочення опалювальних витрат до 70 %. Єдині затрати – це електроенергія. Однак тепловий насос, споживаючи 1 кВт електроенергії дає до 4 кВт теплової енергії. Найважливіше, що термін окупності вартості обладнання становить три-п’ять років, а очікуваний термін роботи – до 50 років.

Як пояснює Олександр Гриб, він за опалення свого будинку площею 140 метрів квадратних взимку оплачує лише 500-600 гривень. Це кошти за електроенергію. І все. А воду він отримує зимою безплатно завдяки встановленню проміжного баку в системі опалення: коли в тепловий бак запускається тепло, то нагріваються одночасно і радіатори, і тепла підлога і вода. Влітку перекриваються засувки на опалення і тепловий насос гріє тоді тільки воду і, відповідно, електроенергії споживає менше.

До слова, компанія монтує також і теплі підлоги – монтаж якої займає лише один день.

Як змонтувати тепловий насос

Як розповів Олександр Гриб, монтаж теплового насоса простий і займає не більше двох днів.  На вулиці потрібно поставити пасивний випарник, а в будівлі – внутрішній блок та пульт управління. У систему закачують фреон: коли він кипить при температурі – 42 градуси Цельсія, він виділяє тепло.

Насамперед для монтажу потрібно вибрати місце установки випарника. Його рекомендують ставити у максимально провітрюване місце, а не, наприклад, у куток будинку. Справа у тому, що взимку він намерзає, як крижана скульптура, а тому повинно гарно продуватися, аби розмерзалося. Випарник також можна ставити на стіну або на дах будівлі.

Сам випарник рекомендують встановлювати на невеликому бетонному фундаменті або бетонних кільцях, можна його встановити на металоконструкцію, можна встановлювати на нього підсвітку, наприклад, гірлянди у різдвяно-новорічні свята.

Після встановлення на фундамент випарник підключають до внутрішнього блоку за допомогою мідних труб, цей контур і є фреоновою магістраллю теплового насосу.

Чим більша площа будівлі, яку потрібно опалювати, тим більше випарників потрібно. До прикладу, один випарник потрібний, якщо площа будинку до 150 метрів квадратних, два – до 250 метрів квадратних, три – до 350 метрів квадратних, а каскадне встановлення теплових насосів «Octopus» дозволяє реалізувати систему опалення для приміщень з необмеженою площею.

Для роботи теплового насосу потрібно провести трифазну лінію (380 В). А для найдешевшого тарифу встановити двохзонний лічильник  та отримати тариф на електроопалення в обленерго (з 1 жовтня – – 1 травня – 0,9 грн./ 1 кВт, вночі – 0,45 грн./ 1 кВт).

Як додатково ще зекономити

За бажанням клієнта можна встановити ще прилад, який додатково дасть економію електроенергії 20-30 % – це перетворювач частоти польської компанії «TWERD». Ця компанія – єдиний виробник цих приладів у Польщі. Олександр Гриб – уже 15 років є офіційний представник компанії «TWERD» в Україні.

Саме перетворювач частоти, який встановлюється на компресор теплового насосу, забирає пусковий струм, який зазвичай вищий в 7-8 разів номінального, та дає плавний пуск. Окрім того, прилад індексує реактивну енергію і, відповідно, за рахунок цього 20-30 % економія на спожитій електроенергії – лічильник не рахує реактивну енергію (компенсація реактивної потужності).

До слова, завдяки використанню перетворювачів частоти можна автоматизувати будь-який технологічний процес (виробництва, де використовуються асинхронні електродвигуни, економія електроенергії досягає до 70 %), наприклад, у сільській місцевості  реалізовують автоматизацію глибинного насосу (водопостачання без водонапірної башти)

Консультації, підбір обладнання та сервіс за телефоном: +38 050 378 67 88 .

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: