18:32, 03 Грудня 2021

Як і для чого розвивати в дитині здібності до математики: в чому користь цієї точної науки*

Математика вважається однією з найдавніших наук. Наприклад, перші рукописи, знайдені на території Вавилону, датуються 2000 роком до н. е., а єгипетські папіруси — 1700 р. до н., причому, обчислення, що велися в них, відносяться до більш раннього періоду — 3500 до н. е. Спочатку вона слугувала для господарського обліку, визначення площі полів та міри зерна для посіву, розрахунків у торгівлі та визначення календарних дат.

Сьогодні ж математику називають королевою наук і недарма. На ній базуються інші прикладні навчання, як астрономія, фізика, механіка, вона широко використовується у комп’ютерних технологіях та програмуванні. Математика потрібна нам щодня, без неї ми не в змозі зробити елементарних речей – купити товар у магазині, заплатити за рахунками чи визначити обсяг продуктів у кулінарії. Все це свідчить про те, що вивчати науку потрібно, і починати краще з раннього дитинства. Наприклад, можна записати дитину на курси з математики або найняти їй репетитора, який допоможе освоїти ази, а в майбутньому і глибше вивчати предмет. Щоправда, насамперед не завадить зрозуміти, в чому користь таких занять.

Що означає схильність до математики у дитини

Уподобання тих чи інших наук обумовлене ​​роботою нашого мозку та рисами характеру. За перевагами можна навіть визначити психологічний портрет дитини і те, яка людина з неї виросте. Так, схильність до математики говорить насамперед про дисциплінованість, наполегливість та уважність. Для дітей, які добре знаються на точних науках, характерними рисами є розвинене логічне мислення та відмінна пам’ять. Вони легко аналізують те, що відбувається, вміють будувати аналогії, піддавати критиці ситуацію, завдяки чому швидше і легше знаходять правильні рішення. Ці вміння будуть приносити користь протягом усього життя. У дитинстві вони полегшують освоєння різних нових занять, а у дорослому віці допоможуть швидко вирішувати побутові завдання та стати першокласним фахівцем, у тому числі у перспективних сучасних професіях із сфери IT.

Однак якщо у дитини немає схильності до точних наук, то це не означає, що їй судилося стати невдахою. Ні, корисні навички та розуміння до математики можна розвинути. Займатися цим краще з дитинства, щоб полегшити малюку не лише навчання в школі, але й дати йому необхідну базу для вступу на топові професії.

Методи розвитку математичних здібностей

Вчені довели, що за схильність до точних наук відповідають тім’яна, нижньовискова частина та область префронтальної кори головного мозку. Якщо тренувати їх роботу, то можна розвинути у дитини математичні здібності. Досягти потрібного ефекту можна за рахунок таких занять:

– музика. Вчені з коледжу Балтімора з’ясували, що гра на музичних інструментах стимулює ділянки головного мозку, які відповідають за здатність до точних наук;

– шахи. Гра, заснована на алгоритмах, добре тренує пам’ять та логіку, вчить аналізу;

– головоломки. Рішення логічних завдань сприяє розвитку центрів мозку, відповідальних за схильність до математики;

– ментальна арифметика. Вона допомагає розвивати обидві півкулі мозку і пам’ять, вчить швидкого віднімання та додавання.

Хороші результати дають регулярні математичні заняття. Для них можна найняти дитині репетитора, записати її на гуртки або курси, наприклад, від сервісу “Buki”. І не обов’язково обирати щось одне. Якщо є можливість, краще забезпечити комплексний підхід і використовувати різні методи, щоб максимально захопити малюка математикою. У майбутньому це допоможе йому без проблем вирішувати шкільні завдання, освоїти перспективну професію та побудувати блискучу кар’єру.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: