11:20, 28 Липня 2018

Як домашні улюбленці впливають на здоров’я

В. о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун розповіла, чому варто заводити домашніх улюбленців.

Про це вона написала на своїй сторінці у “Фейсбук”.

“Для тих, хто вже має домашніх улюбленців, буде не важко пригадати, як тварини покращують самопочуття, заспокоюють після важкого робочого дня та в цілому змінюють стиль життя”, – зазначає Супрун.

За її словами, спілкування з тваринами буквально покращує настрій та робить нас щасливішими. Дослідники припускають, що це відбувається через зростання рівню гормонів окситоцину та нейромедіатора серотоніну, що разом забезпечують появу відчуття щастя. Крім того, в деяких дослідженнях виявили, що спілкування з тваринами має заспокійливий ефект, що сприяє зниженню артеріального тиску та зменшенню частоти серцебиття.

“Є навіть термін – пет-терапія. Це може бути групова або ж індивідуальна практика у вигляді прогулянок, ігор чи годування тварин”, – наголошує урядовець.

Пет-терапію застосовують в багатьох напрямках медицини та реабілітації для покращення психічного та фізичного здоров‘я. Наприклад, її часто використовують в центрах та будинках для людей похилого віку, як методику для боротьби з депресією, тривожністю та самотністю. А також задля підвищення рівня фізичної активності.

Для дітей з аутизмом терапія з тваринами працює як своєрідний соціальний каталізатор. Наприклад, собаки допомагають справлятися з браком сенсорної та емоційної обізнаності та викликати реакцію у дітей з низьким сенсорним та емоційним рівнем збудження. Таким чином діти схильні більше взаємодіяти та використовувати мову. Позитивно впливають на соціальну поведінку дітей і морські свинки.

Супрун підкреслює, що також тварини позитивно впливають на наше серце. Дослідження вказують, що власники собак мають менший ризик появи серцево-судинних захворювань. Власники котів – також.

У лікарнях використовують пет-терапію для пацієнтів, які проходять курси лікування та реабілітації, що пов’язані із сильним стресом. Наприклад, після пережитого стихійного лиха, аварії чи смерті близької людини. Взаємодію з тваринами застосовують навіть для військових, що страждають на ПТСР (посттравматичний стресовий розлад). Щодо ефективності лікування симптомів такого розладу ще необхідні додаткові дослідження.

“Здається, достатньо переконливих аргументів, якщо ви досі вагаєтеся, чи варто завести домашнього улюбленця. А якщо маєте нагоду – ставайте опікуном для тварин або ж долучайтесь до благодійних фондів, які працюють з ними – Хочусобаку, Happy Paw, Кото-Ярмарок”, – закликає урядовець.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: