11:07, 04 Січня 2018

Як доглядати за шкірою в осінньо-зимовий період?

Раптові зміни температур (з холоду в тепле приміщення та навпаки), вітер, сухе повітря в приміщеннях, зменшення кількості споживання зелені, овочів та води – усе це відображається на стані нашої шкіри. 

Якщо вас взимку турбують зневоднення, лущення, підвищена чутливість шкіри – рекомендуємо прочитати поради від від майстра натуральної косметики Олени Голоденко та її майстерні «Green Valerie». 

Поради стосуються шкіри в цілому, не лише окремих її ділянок (обличчя, тіло).

1) Харчування. З листопада по квітень краще утриматись від дієт та збагатити свій раціон поліненасиченими жирними кислотами, вітамінами та мінералами.

– Білок. Для того, щоб покращити тонус шкіри та підтримувати рівень вироблення колагену, дуже важливо вживати достатню кількість білку. Наприклад, сир, яйця, морепродукти, м’ясо, горіхи, бобові.

– Вітамін С є потужним антиоксидантом, сповільнює процеси старіння шкіри, відновлює клітини епідермісу, а також надзвичайно важливий для зміцнення судин. Саме тому потрібно слідкувати за вживанням вітаміну С при куперозі. Вітамін С міститься у чорноплідній смородині, яблуках, цитрусових, зелені, шипшині.

Важливо, починаючи з жовтня, вживати достатню кількість вітаміну А. Він має зволожувальні, омолоджувальні та протизапальні властивості. Багато цього вітаміну у печінці, жовтку, вершковому маслі, творозі.

Овочі та фрукти містять бета-каротин, з якого в організмі утворюється ретинол (вітамін А). Вживайте моркву, шпинат, брокколі, перець, гарбузу.

Цинк та сірка – одні з найважливіших мінералів для здорового волосся та шкіри. Вони покращують колір шкіри, зменшують висипання. Сірка бере участь в синтезі колагенових волокон та кератину, підтягує шкіру, зменшує запальні процеси на шкірі. Завдяки високому вмісту сірки наше волосся набуває блиску.

2) Контроль над очищуванням шкіри. Якщо ви хочете зменшити лущення та сухість шкіри, то ви маєте скоротити тривалість та частоту миття! Взимку не обов’язково приймати душе двічі на день. Надмірне миття призводить до пошкодження ліпідного захисного шару шкіри, у наслідок чого вона втрачає вологу.

Щодо очищення обличчя, то взимку воно має бути надзвичайно делікатним.

Суху, нормальну та комбіновану шкіру достатньо вмивати з використанням води 1 раз на день (ввечері задля очищення від макіяжу та забруднень), а вранці можна просто протерти обличчя тоніком. Виняток – жирна та проблемна шкіра, яка в надмірній кількості виділяє шкірне сало.

Також взимку краще відмовитися від жорстких абразивних скрабів (або використовувати їх дуже рідко), а замінити їх різноманітними кислотними пілінгами та гомажами.

Найбільш ураженими ділянками в жінок стають руки, тому миючи посуд, обов’язково користуйтеся рукавички.

3) Використовуйте додаткові засоби для живлення шкіри та емоленти: маски, жирніші креми, масляно-воскові суміші.

Емоленти – речовини, які покривають нашу шкіру тонкою плівкою, яка захищає її від втрати вологи, обвітрювання, морозу. Звертайте увагу на натуральні рослинні емоленти: воски, тверді масла (ши, какао, манго).

Якщо у вас суха, нормальна або комбінована (не надто жирна) шкіра, а температура на вулиці опустилась нижче нуля, тоді краще скористатисья додатковими жирнішими кремами перед виходом на вулицю.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: