19:30, 24 Жовтня 2018

Як брати Кононовичі регулярно маніпулюють про Донбас, фашизм на Волині та пропагують сепаратизм

Фото із сторінок у «Фейсбук» братів Кононовичів

Фото із сторінок у «Фейсбук» братів Кононовичів

Лучани брати-близнюки Кононовичі, члени Комуністичної партії України, завжди привертали до себе увагу в Україні різними провокативними акціями – то вони борються проти «Бандершату», то розстрілюють портрети Бандери, Шухевича та Гітлера, то встановлюють бюст Сталіна. А із початком військової агресії зі сторони Росії у Криму та на Донбасі Кононовичі активізувалися ще більше. Тепер скандальні комуністи брати-близнюки відомі уже далеко поза межами Луцька та Волинської області через свою антиукраїнську позицію та пропагування сепаратизму.

Брати Михайло та Олександр Кононовичі обіймали посади першого секретаря ЦК Комсомолу України та лідера російської общини Волині й головного комсомольця області відповідно. Згодом, коли в Україні заборонили КПУ брати участь у виборах, Олександр очолив так званий Антифашистський штаб, а брат Михайло – його заступник.

Регулярні фейки та маніпуляції братів-комуністів дослідило інтернет-видання «Волинь Online».

2014 рік: прес-конференція із сепаратистами та байки про фашизм в Україні

Із початком бойових дій на Донбасі Кононовичі розпочали поширювати фейки про фашизм в Україні, особливо на Волині, де зародилася УПА, та маніпулювати фактами.

Фото із сторінок у «Фейсбук» братів Кононовичів

На порталі «Русский мир. Украина» йшлося, що 18 серпня брати Кононовичі скаржилися місії ОБСЄ, яка перебувала на із візитом на Волині, на «тяжку долю руських та російськомовних громадян, які сьогодні проживають у націоналістичній Україні» та акцентували увагу «на розгул ідеологію націонал-фашизму в Україні і підживку цих радикальних процесів у суспільстві владою країни». Однак документального підтвердження факту зустрічі із ОБСЄ у нас немає.

Скріншот із сайту «Русский мир. Украина»

Михайло Кононович також зазначав на порталі «Русский мир. Україна», що «свідком шовінізму, расової нетерпимості та ксенофобії є сотні тисяч біженців, у тому числі із Волинської області, де немає війни, але є націоналісти, які видавлюють руських людей і руську культуру із Західної території України».

Переселенці є – тільки не із Волині, а, навпаки із Донбасу. Люди знайшли тут нову роботу, житло, організовують різноманітні тематичні заходи тощо.

Гучно про себе брати заявили у листопаді 2014 року, коли повезли в «ЛНР» дітям гуманітарну допомогу і провели там разом із проросійською владою окупованих регіонів прес-конференцію. Там Кононовичі назвали себе «первой ласточкой» із Західної України, що навідалася в «молодую республику». Брати обурювалися, що  «київська влада організувала дітям Донбасу блокаду – припиняють виплату пенсій, дотацій, фінансування шкіл, дитячих будинків». Михайло Кононович заявив, що «саме київська влада йде на ескалацію конфлікту на Донбасі».

Також брати лили чимало бруду на волонтерів, добровольців та українську армію. До прикладу, заявляли, що «добровольці грабуватимуть машини з гуманітарною допомогою, яку надсилають для мирних жителів і ніяк це проконтролювати неможливо, грабують мирних жителів на зачистках» і таке інше. А мобілізація у армію відбувається, «в основному по селах і, хто піде воювати, вирішують за чаркою горілки». Також вони заявляли, що «добровольці часто потрапляють до армії шляхом обману та маніпуляцій – їх змушують підписувати невідомо які документи» тощо. А на телебаченні показують лише «тушонки, всі щасливі і сміються». Мовляв, журналісти висвітлюють інформацію про військові дії, як Німеччина у Другу світову війну. А також що «обманюють, ніби на окупованій території мирне населення радісно зустрічало українські війська». Брати порівняли це із тим, що Адольф Гітлер теж любив такі фільми. А ще звинуватили також Америку у «фінансуванні війни на Донбасі та так званому державному перевороті в Україні в 2013 році» і в тому, що саме «США спонсорує фашизм в Україні».

Олександр Кононович розповідав, що його у жовтні 2014 року побили, обікрали, все забрали, а міліція 40 хвилин навіть не наважувалася піднятися в офіс, де їх били та заявила, що то герої АТО. Атовців Олександр Кононович назвав «горькие алкоголики» та «армия люмпенов, яка громить мирне населення». Мало того, він навіть попросив вибачення у проросійської влади окупованих території за українську армію та добровольців, які їх «грабують і ріжуть».

Прикрасили ще свою історію гості фейком про те, що «в Україні світло подають по годинах та немає гарячої води, а у Києві на деяких вулицях немає ні світла, ні води, ні тепла». Хоча, постачання гарячої води було частково обмежене лише для того, аби зберегти газ на опалення. До прикладу, у Луцьку гарячу воду включали на вихідні, згодом – взагалі відновили її постачання.

Потім гості проросійської влади окупованих територій стали говорити, що українська влада не показує офіційну статистику щодо імпорту та експорту, оскільки «все стоїть і все завозять, в Україні заводи гірше, ніж на Донбасі розбомблені».

За словами Олександра Кононовича, «Донбас годував всю Україну, а коли Донбас вирішив від’єднатися, то придумали міф, що це дотаційна область і що без Донбасу Київ перетвориться у Сомалі». Перед цим же Кононовичі на тій же конференції заявляли, що на Донбасі голодні люди, бо Київ припинив виплату пенсій, соцдопомог тощо. Отож, на тій же конференції Кононовичі протирічили самі собі – то Донбас голодний без Києва, то Донбас усіх годує.

Також про те, що Донбас дійсно був дотаційним регіоном можна перевірити, як із досліджень різних українських ЗМІ, так і у розпорядженні Кабміну. До прикладу, від 9 жовтня 2013 року. Воно було підписане тодішнім Прем’єр-міністром Миколою Азаровим, коли Донецькій області виділили додаткові дотації у сумі 187,564 мільйона гривень, Луганській області – 120,219 мільйона гривень. У той час, коли Волинь, до прикладу, отримала – 53,096 мільйона гривень, Київська область – 77,146 мільйона гривень.

Скріншот із сайту Кабміну України

Після цієї поїздки Кононовичів виключили із навчання у аспірантурі Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки. Кононовичі роками судилися, однак суд не поновив їх на навчанні. Цим фактом брати згодом маніпулювали, що в Україні у них забрали право займатися науковою діяльністю через те, що вони «нібито хотіли надати гуманітарну допомогу мирним жителям Донбасу».

2015 рік: ефіри на сепаратистських ЗМІ, заяви про неофашизм та фейкові викрадення

Кононовичі вперто намагаються довести усім, що українці вбивають мирних жителів Донбасу, а не відстоюють незалежність України, борючись проти військової агресії. Брати поширюють маніпулятивні та фейкові факти про те, що на Волині та в Україні в цілому процвітає фашизм.

Скріншот із сайту «Русский мир. Украина»

Зокрема 26 січня 2015 року Михайло Кононович на порталі «Русский мир. Украина» заявив, що хоч вони з братом і колишні військові, але ж «не стануть катами власного народу та не вбиватимуть братів».

11 лютого 2015 року по скайп-звязку для ютуб-каналу інформаційного агентства бойовиків «News-Front» у програмі «На самом деле» Олександр Кононович, якого представили як лідера антифашистського комітету Волинської області, розповідав, що “фашизм став державною політикою України”. Також він розповів, що на них почалися гоніння ще у 2012 році. Мовляв тоді «патріоти України розтрощили йому автомобіль і намагалися його вбити за те, що вони, комуністи, хотіли пікетувати фестиваль «Бандерштат», як антигуманне, антилюдське». За його словами, суд тоді заборонив це робити. Тоді вони із параплана скидали листівки, про нібито кількість вбитих бандерівцями людей на Волині. Також, за словами Кононовича, його і брата, викрадав «Правий сектор» після погрому у їхньому офісі, а його декілька раз били. У цьому ж ефірі Кононович закликав бути єдиним народом із Росією, а також зазначив, що демократичним шляхом в Україні скинуть нинішню владу.

Знову ж таки Кононович сказав відверту брехню, адже чоловік тоді, у 2012 році, надрукував листівки із недостовірною інформацією. Він розкидав їх із параплана, який летів на критично низькій висоті. У прес-службі фестивалю тоді повідомили, що листівки не містили відомостей про тираж, місце друку та відповідального за друк цих матеріалів, що є грубим порушенням законодавства України». Поліція тоді вирішила не відкривати кримінальне провадження щодо Кононовича, а пілота параплана оштрафували на 1020 гривень.

Згодом брати-комуністи придумали фейкове викрадення.

12 березня волинський осередок Комуністичної Партії України заявляли, що Олександра Кононовича побили та викрали невідомі на очах у його дружини біля кінотеатру «Промінь».

Насправді ж, як повідомляли тоді у прес-службі УСБУ Волині, 12 березня о 14:30 2015 року до слідчого відділу УСБУ у Волинській області представники добровольчого батальйону «Азов» доставили Олександра Кононовича. З ним у рамках кримінального провадження проводили слідчі дії. Раніше в управлінні Служби безпеки України Волинської області розпочали досудове розслідування стосовно представників Компартії Михайла та Олександра Кононовичів. Їм інкримінували посягання на територіальну цілісність України.

Про це свідчить також відео, опубліковане на ютуб-каналі «Громадське. Волинь», на якому чітко видно, як луцькі активісти провели Кононовича до УСБУ Волині. Ніхто чоловіка не бив та не викрадав.

27 жовтня квартири братів Кононовичів в Луцьку і Києві обшукували працівники СБУ.

2016 рік: побиття провокаторів та порушення кримінального провадження

Через провокативні дії братів-комуністів декілька раз били. Коли у лютому 2016 року Михайла Кононовича побили, то про це повідомляла «представниця Міністерства іноземних справ «ДНР» у Москві» Дар’я Мітіна. Вона бажала комуністу здоров’я.

Скріншот інтернет-видання «Таблоїд Волині»

Тим часом 1 червня 2016 року Олександр Кононович знову виступав у програмі «На самом деле» сепаратистського каналу «News-Front». У ефірі він розказував про те, як «депутати-бандерівці» хотіли перейменувати село Жовтневе на прізвище бійця, що загинув. У результаті їх «побив батько бійця» і депутати ледь втекли. Батьки були проти перейменування, однак нікого батько бійця не побив. Просто, розлютився, що не спитали у нього дозволу та вимахував палицею, що також чітко можна простежити на відео. «Обпльованих депутатів, які ледве втекти від натовпу», там також не помітно.

Ще один фейк, який озвучив Кононович – це те, що у волинян уже зникає агресія до росіян, до Путіна, бо оскільки у Європі бідність, волиняни їдуть на заробітки у Росію.

Найчастіше люди їдуть на заробітки до Польщі, Нідерландів, Швеції, Німеччини, Данії, Чехії тощо. Ніяка із цих названих країн не переживає зараз бідності.

Влітку комуніста-провокатора Михайла Кононовича побили ще раз. На цей раз, 13 липня 2016 року, в селищі Любеч Ріпкинського району під час проведення агітаційних заходів його, як кандидата в народні депутати України на проміжних виборах народного депутата України в одномандатному виборчому округу № 206 побила група молодиків в балаклавах на головах і з арматурою в руках.

Наприкінці 2016 року Служба безпеки України порушила кримінальну справу проти лідера комсомолу України, лучанина Михайла Кононовича за 109 статтею (Дії, спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади).

2017 рік: маніпуляція з Майданом та фейки про «Бандерштат»

Брати Кононовичі продовжують маніпулювати, говорячи, що всі біди в Україні через Майдан. Зокрема, Олександр Кононович на ютуб-каналі «Комсомол Украины» 10 вересня 2017 року заявив, що «Майдан ущербний, бо він створений проти когось». А державу, за його словами «не можна будувати, основуючись проти чогось чи когось, а також, що український етнос у самостійному плаванні без білорусів, росіян та інших не виживе».

Не дає спокою близнюкам і ненависть до «Бандерштату», якої брати Кононовичі не приховують від самого початку заснування фестивалю. Олександр Кононович навіть з радістю дає інтерв’ю для російського каналу «Россия 1». Він видумує цілу низку фейків про фестиваль.

Як зазначила журналістка телеканалу, у 2017 році «зусиллям влади, неонацистських організацій, західних кураторів фестиваль зібрав більше 12 тисяч учасників».

Олександр Кононович ж говорить про фінансування заходу:

«Виділяється приблизно 50 тисяч доларів і це те, що офіційна влада виділяє. Фонд Сороса, завуальовано все, і цей фонд USD – прозорості у цьому немає. Ми давали інформаційні запити. І нам відповіли, що це конфіденційна інформація», – каже комуніст.

За словами журналістки, Антифашистський комітет Волині, який очолює Кононович, бореться із «Бандерштатом» із моменту його створення. Як говорить журналістка, тут навчають «збирати-розбирати зброю, проводять презентації книг неонацистів із чітким ідеологічним нахилом під девізом «Будь-яка мова, крім російської». А самого Степана Бандеру у маніпулятивному відео називають «визнаним пособником Гітлера».

Як нам пояснили у прес-службі фестивалю, левова частка бюджету «Бандерштату» – гроші з квитків, які продають задовго до заходу, а також спонсорська допомога – це різні місцеві бізнесмени, які долучаються до фінансування і підтримують фестиваль. Із місцевого бюджету великі кошти ніколи не залучалися. В основному, це інша підтримка. Наприклад, допомога комунальних служб чи заборона продажу алкоголю у центрі міста. Фестиваль – безалкогольний, відповідно дбають про те, аби ні в кого не було спокуси принести з собою алкоголь.

2018 рік: фейки про заборону російської мови та «профашистські закони» 

Рік для братів-комуністів знову розпочався «гучно». Ще у лютому Кононовичів знову побили у Києві, за те, що вони закликали у сепаратистських агітлистівках до боротьби із нацизмом.

Згодом, напередодні 9 травня, працівники СБУ обшукали квартири Михайла Кононовича та Олександра Кононовича. Під час обшуків вилучили посвідчення Олександра Кононовича, у якому вказано, що він належить до «Русской общины Волынской области». А його брат Михайло Кононович належить до білоруської спільноти «Сябры Валыні».

Уже 22 червня Михайло Кононович в інформаційній агенції «Українські Новини» розказував «про репресії проти комуністів». Наприклад, про те, як у Луцьку його «дочку в дитсадку СБУ у 2014 року поставили на табуретку і розповідали дітям, що вона дочка сепаратиста».

У СБУ таку інформацію заперечили.

Того ж дня він дав інтерв’ю для сепаратистського каналу «News-Front». У ефірі Кононович розказував, що агітлистівки із закликом приходити зі зброєю у руках на 9 травня у офіс комуністів підкинула делегація ПАРЄ в Україні. Також знову говорив нісенітниці про «український фашизм та провокації українських військових».

6 серпня у ефірі того ж каналу виступив Олександр Кононович, який заявив, що «бандерівці перейшли на службу до англосаксів», що «Америка намагається спровокувати Росію, аби та напала на Україну», але та «не втручається».

Ведучий програми Сергій Веселковський сказав, що Росія чекатиме, поки Україна попросить допомоги, як колись Богдан Хмельницький у Катерини:

«Що робить Росія? Якби вона ввела війська, то ми б отримали, як на Західній Україні, де от такі бандерівці-послідовники збереглися, вижили і змогли свою заразу розповсюдити. От зайшли б ми у 2014-2015 році і навіть зараз… Виявилася б ситуація, коли велика кількість людей ненавиділи б Росію за те, що Росія вкрала шанс стати європейцями. А от кожний день забирає таких ненависників. Не у тому значенні, що вони на Донбасі гинуть від бурятів. А у тому, що вони розчаровуються. Люди повинні зрозуміти, що туди, куди вони пішли, там нічого хорошого нема. Медом там не намазано. І от, коли це розчарування досягне вищої точки, то тільки тоді Україна, як стиглий плід впаде у руки Володимиру Путіну. І він скаже «А тепер давайте починайте працювати, а ми вам допоможемо, ми прийдемо до Вас на допомогу». Коли Хмельницький прийшов і на колінах тричі просив Катерину «Прийми нас, матушка» і тільки після цього Росія погодилася. Те саме має відбутися».

Пан Сергій не врахував, що Катерина I народилася у 1684 році, а Хмельницький помер – у 1657  році. Отож, просити він міг її про щось хіба що у паралельній реальності.

Олександр Кононович також звинуватив Майдан та «майданутих» у тому, що Росія забрала Крим. Мовляв, що їм було ще робити, «інакше б Крим зайняли американські війська». Також Кононович анонсував, що якщо підуть захоплювати Києво-Печерську Лавру, то «мільйон вийде із Москви захищати Лавру і змете кордони».

2 жовтня 2018 року на сайті Комуністичної партії України, якій Україні заборонено брати участь у виборах, оприлюднили заяву Михайла Кононовича. Він заявив, що «якщо в Україні нема фашизму, то чого спалили офіси Антифашистського комітету».

Здається, ці офіси братам спокою не дають. Вони постійно говорять у всіх ефірах, що «фашисти завдали їм збитку на 700 тисяч гривень». Хоча тоді під час захоплення офісів комуністів були присутні журналісти і бачили, як все відбувалося. Бійці «Самооборони» та «Правого сектору» намагалися вибити двері в офісі Комуністів, згодом залізли через вікно. З приміщення вони викинули гіпсовий бюст Леніна, розбивши його на шматки, також викинули вивіски із символікою комуністичної партії, документи, диски, фото та деяку літературу. Це все спалили. Нічого цінного у приміщенні журналісти не помітили.

Матеріал інформаційного агентства «Волинські новини»

19 вересня в ефірі телеканалу «Россия 1» у програмі «60 минут по горячим следам» обговорювали фейк, що у Львові заборонили офіційно російську мову. Мовляв, Львівська обласна рада прийняла рішення про заборону публічного використання російськомовного культурного продукту, а Ірина Фаріон пропонує саджати в тюрму від 3 до 7 років. За видуманою історією телеканалу, під забороною тепер фільми, книги, лекції, телепрограми тощо на російській мові. Ведучі телепрограми заявили, що нема гарантій, що цей «закон не пошириться на інші території». Це є відвертою маніпуляцією, адже обласні ради не приймають закони. Цей проект рішення був всього лише мораторієм на заборону використання культурного російського контенту. Крім того, закони України мають вищу юридичну силу, ніж рішення обласної ради.

Попри все це, український скандальний колишній телеведучий із «Інтера» Юрій Кот, якого в ефірі представили, як «політолог із України» заявив, що 80 % населення російськомовні і вони знаходяться сьогодні під ударом. Ці маніпуляції намагалися спростувати голова правління ГО «Європейський рух України» Вадим Трюхан та експерт із Міжнародних питань Юлія Осмоловська.

У результаті ведучі програми зв’язалися по скайпу із волинянином-комуністом Олександром Кононовичем. Комуніст в ефірі став розповідав брехливі речі. Зокрема, що його вигнали із аспірантури через його позиції, а офіс російської общини Волинської області спалили дотла, спалили російські книги. За його словами, «11 осіб із їхньої общини втекли, а по ще двох кримінальні справи».

«Я сепаратист, 258 стаття, участь у терористичних організаціях та 111 – повалення конституційного ладу. А з аспірантури мене вигнали за низькі моральні норми поведінки, – заявив Кононович. – До мене прийшли і сказали, що я повинен змити ганьбу з росіян, які живуть на Волині, і в прямому ефірі на Волинському телебаченні повинен плюнути в портрет Путіна. Я сказав, що цього робити не буду. Мене запитали: «Ти що, любиш Путіна?». Я відповів: «Ні, я просто вихована людина». Я не буду плювати в будь-чий портрет».

Окрім того, у ефірі Кононович заявив, що українська влада мала б притягнути до відповідальності депутатів Львівської облради за сепаратизм. Також Кононович заявив про те, що його позов до університету лежить уже 4 роки без руху у суді. Зі слів Кононовича, суддя говорить, що для нього розумний термін 10 років, у той час, коли суд виніс рішення на користь Східноєвропейського університету.

У ефірі Кононович також звернувся до СНД і заявив, що на Волині є велика проблема – немає російських народних казок на російській мові і дітям не можуть читати казки. Йому пообіцяли відіслати різну російську літературу.

Скріншот із українського книжкового інтернет-магазину

Скріншот із українського книжкового інтернет-магазину

Хоча варто наголосити, чимало книг в Україні як у бібліотеках, так і у книгарнях чи інтернет-магазинах є на російській мові. Кожен може її безперешкодно придбати чи взяти у бібліотеці для прочитання, у тому числі і російські народні казки.

Скріншот із інформаційного агентства «Regnum»

Відразу ж цей фейк про плювання у Путіна на Волині підхопили російські ЗМІ. Наприклад, на сайті інформаційного агентства «Regnum» опубліковували новину про те, що старосту руської общини переслідують – вигнали із аспірантури через відмову плюнути у портрет Путіна.

За декілька днів, 1 жовтня, Олександр Кононович знову виступив в ефірі програми «60 минут по горячим следам» із новим фейком. Кононович розповідав про «профашистські закони», які покликані для того, аби «вбити, задушити останні вогнища опозиції». Він повідомив, що його прізвище занесли на сайт «Миротворець» за те, що він проводить антиукраїнські мітинги під американським посольством. Кононович видумав фейк, нібито, розмовляти російською мовою в Україні не можна:

«Російською можна розмовляти, якщо ти будеш проамериканським колаборантом. Але якщо ти будеш виступати за мир чи єдність слов’янських народів, то однозначно посадять у тюрму».

У Луцьку є російськомовні, серед них навіть депутати, наприклад, депутат Луцькради Микола Дендіберін. На Волині немає жодного рішення суду, де б людину садили у в’язницю за мовною чи культурною ознакою. Та і в Україні нам такі випадки невідомі.

Про що пишуть Кононовичі у «Фейсбук»

Постійно, що Михайло, що Олександр зізнавалися на сепаратистських ефірах у тому, що люблять українську мову. А тим часом у «Фейсбуці» називають її «сельскою» та закликають дивитися реальні новини про Україну на російській мові.

Скріншот із “Фейсбук”

Скріншот із “Фейсбук”

Використовуючи весільне фото, де пара махає фотографу, Олександр Кононович маніпулює, наче «це США перетворили українців у фашистів».

Скріншот із “Фейсбук”

Скріншот із “Фейсбук”

Пише Олександр і про Томос, що начебто, на Варфоломія через надання Томосу Україні турецька церква подала до суду. Забуває комуніст лише додати, що ця саме ця церква, Турецька Православна Церква, неканонічна православна юрисдикція.

Як пише «StopFake» створення цієї церкви у 1922 році підтримали турецькі націоналісти.

«15 вересня 1922 року в Кайсері було засновано Автокефальний православний патріархат. Павлос Карахісарітіс став патріархом цієї нової церкви і отримав ім’я Папи Ефтіма I. Однак він був відлучений від церкви за те, що маючи єпископський сан, був одружений (що забороняється у православ’ї).

Пізніше він змінив своє ім’я на Зекі Еренерол (Zeki Erenerol). Після його смерті його старший син був «висвячений у сан патріарха» і взяв ім’я Ефтім ІІ. Наразі пост глави церкви займає онук першого «патріарха» – Ефтім ІV.

Судячи з того, що «офіційний представник» Турецької православної церкви в російських ЗМІ також носить прізвище Еренерол – він вочевидь також перебуває у певних родинних зв’язках із нинішнім главою церкви. Нині ця «церква» володіє всього 3 парафіями і у неї не більше ніж 400 парафіян», – йдеться у тексті «StopFake».

Скріншот із “Фейсбук”

Михайло Кононович поширює фейк про те, що лічильники більше не враховуватимуть при нарахуванні оплати комуналки, хоча такого закону ніхто не приймав.

Скріншот із “Фейсбук”

Зневажає комуніст і національними святами.

Самі Кононовичі коментувати для інтернет-видання «Волинь Online» нічого не захотіли і відразу перейшли на звинувачення:

Скріншот із переписки у “Фейсбук” щодо надання коментаря

Скріншот із переписки у “Фейсбук” щодо надання коментаря

Скріншот із переписки у “Фейсбук” щодо надання коментаря

Скріншот із переписки у “Фейсбук” щодо надання коментаря

Скріншот із переписки у “Фейсбук” щодо надання коментаря

Можна чітко простежити, що протягом усього часу війни із Росією, брати активно спілкуються із проросійською владою окупованих територій, відкрито їх підтримують (постачають гуманітарну допомогу, просять вибачення тощо), оббріхують армію та добровольців, не маючи на те жодного доказу, лише маніпулюють словами та фактами або ж видумують фейкові факти, відкрито зневажають українську мову, національні свята та героїв, зневажливо ставляться до українського продукту, зокрема, до фестивалів, зводять наклепи на людей, обзиваючи фашистами, неонацистами тощо, виступають у російських чи сепаратистських ЗМІ, видумуючи про фашизм на Волині та інші фейкові історії.

Як прокоментували для інтернет-видання «Волинь Online» у в Управлінні СБУ у Волинській області, на цей час слідчим відділом Управління розслідуються сім кримінальних проваджень у сфері злочинів проти основ національної безпеки. У 2014—2018 роках за матеріалами слідчого відділу Управління засудили 12 осіб за вчинення злочинів цієї категорії.

«Особам, які вказані у Вашому запиті, про підозру не повідомлялося. Санкція статті 110 Кримінального кодексу України передбачає позбавлення волі на строк від трьох до п’яти років з конфіскацією майна або без такої», — прокоментували в СБУ.

Мар’яна МЕТЕЛЬСЬКА

Використання цього матеріалу без дозволу редакції інтернет-видання «Волинь Online» заборонене. Авторські права захищені українським і міжнародним законодавством. Під «використанням» мається на увазі повна або часткова републікація цього матеріалу на сторінках інших інтернет-видань (окрім соціальних мереж). Щодо використання матеріалу пишіть на редакційну електронну пошту:  volynonline.news@gmail.com

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: