19:48, 11 Серпня 2020

Ягоди – сезонний помічник для зміцнення імунітету*

Волиняни полюбляють вживати в їжу дари природи – ягоди та фрукти. Дослідження доказали, що ягоди не тільки смачні, низькокалорійні, але й дуже корисні. Наразі берріфуд став дуже популярним, але, щоб собі не нашкодити з’ясуємо всі нюанси їх вживання.

У більшості ягід висока концентрація вітаміну С, який є потужним антиоксидантом. Його вживання сприяє здоров’ю шкіри, волосся, підвищує імунітет та поліпшує загальний стан здоров’я. Для повноцінного харчування необхідно вживати багаті вітамінами рослинні продукти, у тому числі й свіжі ягоди. З’ясуємо, яку користь несуть ягоди та у чому полягає можлива шкода для нас.

Користь ягід

Ягоди містять вітаміни, антиоксиданти та клітковину. Ефірні олії в деяких ягодах володіють лікувальним ефектом, наприклад, антисептичним, сечогінним, відхаркувальним. Такі ягоди використовують як частину комплексного лікування хвороб. При застуді та ГРВІ заварюють чорну смородину, суницю, розводять у теплій воді малину.

Заморожені ягоди не менш корисні, ніж свіжі. При довгому транспортуванні та зберіганні плоди ягід гублять безліч корисних властивостей. Тому, коли не сезон для тих, чи інших ягід треба віддавати перевагу замороженим вітчизняним ягодам, а не привезеним у свіжому вигляді з далеких країн.

Шкода ягід

Варто куштувати ягоди у міру, через те, що високий вміст вітамінів та кислот можуть спровокувати гіперавітаміноз, алергію, розлад травлення. Під дією кислоти руйнується зубна емаль, розвивається гастрит та інші захворювання шлунково-кишкового тракту. Після вживання ягід треба прополоскати рот водою, щоб змити кислоту із зубів.

При запальних захворюваннях шлунка та кишківника краще замінити свіжі ягоди на компоти та джеми для полегшення процесу засвоєння продукту. При цьому під час їх приготування не варто додавати забагато цукру. Через високий вміст цукру в ягодах, напої та варення з них виходять дуже калорійні. Готові морси у пакетиках з високою концентрацією цукру та консервантів можна замінити на домашні напої.

Одночасне вживання ягід та інших харчів, може викликати здуття та біль у животі. Найкраще ягоди вживати відокремлено від інших прийомів їжі та у першій половині дня.

Як правильно обирати ягоди

Обирайте стиглі ягоди, нестиглі можуть спровокувати розлад шлунку. Плоди повинні бути рівними, без зіпсованих ділянок, ознак хвороб та гнилі. Ягоди на гілці, з не відірваними плодоніжками довше зберігають свіжість.

Збирайте плоди з необроблених хімікатами кущів в екологічно чистих районах, якомога далі від автострад, через те, що ягоди накопичують токсини.

Крім ягід у свіжому вигляді, корисні також заморожені та сушені. У них зберігається більша частина вітамінів. Надалі з таких ягід можна цілий рік варити морси та додавати ягоди у каші, йогурти, пироги.

Розглянемо деякі з ягід більш детальніше, адже вони є важливою складовою харчування:

Гранат. Зерна гранату містять безліч вітамінів: С, В6, В12, Р. Також висока концентрація мікроелементів: кальцій, магній, калій, йод, фосфор, натрій, залізо, марганець. Сік гранату насичений рослинними кислотами: яблуневою, лимонною, винною, янтарною, щавлевою. Завдяки їм цей плід збуджує апетит та допомагає травленню при пониженій кислотності шлунку.

Корисний гранат й для серцево-судинної системи: укріплює судини, нормалізує артеріальний тиск, сприяє кровотворенню, активному синтезу гемоглобіну та еритроцитів. Тому гранатовий сік часто призначають при анеміях, пониженому гемоглобіні, загальній слабкості у відновлювальний період після захворювань та операцій, завдяки вітаміну В12, що міститься у ньому. Він корисний усім людям літнього віку як профілактика захворювань серця та судин.

Хурма. У хурмі міститься теж багато вітамінів особливо А, С та В, а також мікроелементів: кальцій, залізо, йод, магній, калій, марганець, фосфор. Вона корисна для профілактики авітамінозу, залізодефіцитної анемії, при цинзі. Хурма знижує ризик захворювань щитовидної залози, через те, що вона поповнює запаси йоду в організмі. У ній висока концентрація кислот, що цілюще впливає на роботу ШКТ при виразковій хворобі, хворобах печінки та нирок. Антибактеріальні властивості допомагають боротись з патологічною кишковою флорою.

Хурма корисна при захворюванні серця та судин. Знижується ризик атеросклерозу, а сечогінний ефект допомагає знімати набряки, які з’являються від поганої роботи серця. Її рекомендують як засіб для загального оздоровлення, відновлення нервової системи та усього організму в цілому.

Інжир. Плоди інжиру рекомендується вживати людям для профілактики різних захворювань, тому, що в цій ягоді справжнє джерело корисних вітамінів та мінералів, що запобігають розвитку онкозахворювань. При наявності розладів кишківника інжир буде дуже доречним.

Інжир виключно корисний для жінок, він запобігає появі варикозу. Достатньо куштувати 4-5 сушених ягід в день та про тяжкість у ногах, набряки та судомах можна забути. Через те, що в інжирі міститься багато калію та магнію, він допомагає знизити ризик інфарктів, інсультів, відновити психічний та фізичний стан після інтенсивних навантажень. Інжир містить велику кількість вітаміну В6, який бере участь в утворені серотоніну – «гормону щастя». Також, ця ягода перевершує банани по вмісту калію, та яблука – по вмісту заліза. Інжир можна вживати для зниження ваги. Важливо! Для зниження ваги варто їсти тільки свіжі ягоди інжиру, через те, що калорійність сушеного 250 ккал, а свіжого вона падає до 70 ккал.

У багатих та гарних лісах Волині є багато ягід, вживайте їх для підвищення імунітету, поки є така змога, а коли сезон підійде до кінця посмакуйте ягід з інших країн, які є не менш корисними. Піклуйтесь про себе та будьте здорові!

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: