08:15, 24 Березня 2023

Вивозять бойлери, стільці та столи: священики упц мп почали виїжджати з Лаври

Попри заяви про брак часу, представники упц мп продовжують вивозити майно з приміщень.

Про це в ефірі телемарафону «Єдині новини» повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко, передає «Укрінформ».

“Від представників упц мп були листи до заповідника “Києво-Печерська лавра” стосовно того, що вони не встигають виїхати до 29 березня. Але процес виїзду відбувається: це може засвідчити будь-який перехожий у Лаврі. Вивозять бойлери, стільці, столи”, – зазначив міністр.

За його словами, державні органи контролюють процес переїзду, зокрема, МВС та СБУ здійснюють перевірки на виїзді з Лаври.

Також Ткаченко сказав, що заяви представників упц мп про відсутність нового місця для складування накопиченого за 35 років майна не відповідають дійсності: “бойлери ж перевозять кудись”. Водночас очільник МКІП зауважив, що “не брати облаштували приміщення, а прихожани, які жертвували Лаврі, і вивіз того майна порушує законні запитання”.

Заразом міністр нагадав, що на території Лаври продовжує працювати Міжвідомча комісія, яка має зафіксувати стан збереження нерухомого та рухомого майна – музейних експонатів, які також були в користуванні упц мп. За його словами, щойно комісія завершить свою роботу – можна буде чітко казати про порушення.

“Наголошу, що всі питання вирішуватимуться, згідно з законом, у конкретний послідовний спосіб”, – сказав очільник МКІП.

Як повідомлялося, Національний заповідник «Києво-Печерська лавра» 10 березня направив Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі (Чоловічому монастирю) упц мп попередження про розірвання Договору № 2 від 19 липня 2013 року про безоплатне користування релігійною організацією культовими будівлями та іншим майном на підставі виявлених Міжвідомчою робочою групою порушень умов договору. Згідно з ним, представники упц мп мають полишити приміщення Лаври до 29 березня.

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: